Mesajı Okuyun
Old 24-10-2005, 21:42   #1
hacım

Varsayılan Çocuk Olmayan Ve Her İki Tarafında Çalıştığı Boşanma Davasında Nafaka Ve Tazminat

Herkese İyi Çalışmalar;
Olabildiğince sade ve kısa anlatmaya çalışacağım sorunumu:
Aşağı yukarı 1.5 yıldır devam eden bir boşanma davam vardı.Bugün sonuçlandı.Önemli olduğunu sandığım aktarabileceğim noktalar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:
Söz konusu evlilikten Çocuk yok.
Evi eski eşim terketti.
Davayı ben açtım.
Ev eşyalarından ne istiyorsa kısıtlamasız aldı.
Eşyaların alındığına dair imzalı tutanak mevcut.
Dayak yok.
Aldatma yok.
Dolayısı ile de olmayan birşeyin ispatı da yok.(Darp izi,raporu,daire sakinlerinin bu yönde olumsuz beyanları,başka bir kadın,v.s.hiçbirşey yok.)
Üzerime kayıtlı ev yok.Mal yok.
Eski eşim de çalışıyor.Neredeyse benim kadar maaş alıyor.Ben özel sektör çalışanıyım,eski eşim kamu çalışanı.
Boşanma davamın ardından ayrı bir boşanma davası da onlar açtı ve sanırım 50.000.-YTL maddi manevi tazminat talepleri ve ayda 500 YTL nafaka talepleri vardı.İki dava dosyası,benim açtığım dosyada birleşti ve bugün bitti.
Sonuç:
Ayda 100 YTL ara karar gereği ödemekte olduğum tedbir nafakasının devamı ve 5.000 YTL maddi,5.000 YTL manevi tazminat ödememe karar kılındı.Bunları ödemem için ne sebep var ne de ödeyebilecek gücüm.
Ne yapmalıyım?Yardımınızı ve temyiz için emsal dava ve/ve ya dosya örnekleri,görüş ve düşünceleriniz konusunda yardımınızı rica ederim.
Saygılarımla...