Mesajı Okuyun
Old 26-11-2019, 07:49   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan derkenarius
Herkese iyi günler,

Ben bir zabıt katibiyim. Kalemde iş bölümü yapıldı ama hakkaniyete aykırı olduğunu düşünüyorum. Bunun hakkında bazı görüşler almak istiyorum. Yeri burası mıdır bilmiyorum. Eğer burasıysa paylaşmak isterim. Yok değilse şimdiden yöneticilerden özür dilerim.

Sayın derkenarius,

Naçizane önerim şunlar olabilir:

1. Öncelikle mesleğinizle ilgili tüm mevzuatı (Kanun, yönetmelik genelge vs) incelemenizi/ okumanızı öneririm. Bu husus, sadece somut bu sorununuz için değil, bundan sonraki süreçte haklarınızı ve görevlerinizi bilmeniz için de zorunludur.

Bu kapsamda olmak üzere,

- Memur statüsünde iseniz Devlet memurları kanunu, Sözleşmeli iseniz ilgili kararnameler, yönetmelikler vs.
- Kamu personel yönetmeliği
- Kamu personeli genel tebliğleri,
- Kamu personeli etik sözleşmesi
- Yazı işleri yönetmeliği,

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20150806-3.htm

Alıntı:
İş bölümü
MADDE 9 (1) Müdürlüklerdeki iş bölümü, ilgisine göre başkan, daire başkanı ya da Cumhuriyet başsavcısının onayı alınarak, zabıt kâtibi, memur, mübaşir ve kendisine bağlı diğer görevliler tarafından yerine getirilmek üzere müdür tarafından yapılır.
(2) Müdür, hizmetlerin verimli ve düzenli bir şekilde yürütülmesi için zabıt kâtipleri, memur ve diğer görevlilere işlerin öğretilmesi de dâhil olmak üzere her türlü tedbiri alır. İlgili müdür ve görevlendirilen personel, işin birikmesi veya gecikmesinden birlikte sorumludur.

İşinize yarayacaktır. Bunları internette kolaylıkla bulabilirsiniz.