Mesajı Okuyun
Old 12-11-2010, 14:38   #47
Polis2010

Varsayılan Aile içi şiddete örnek bir haber

Kadın polis'in şiddet boşanması (Kadın polis bile aile içi şiddete maruz kalıyorsa ..... )

Kadın polis memuru Aynur T.K., boşanma arifesinde olduğu eşi Albay Ahmet K. için "Askeri lojmanda beni döverken çığlıklarım duyulmasın diye ağzımı koli bandıyla kapatıyordu" dedi
Etiler Polis Okulu'nda görevli polis memuru Aynur T.K., geçen yıl internette tanışıp yıldırım nikâhıyla evlendiği eşi Albay Ahmet K.'dan sürekli "şiddet" gördüğü gerekçesiyle boşanma aşamasına geldi. Daha önce 6 ay evden uzaklaştırma cezası verilen albay hakkında şiddet suçundan açılan iki ayrı ceza davası da devam ediyor. 34 yaşındaki polis memuru Aynur T.K. ile yeni terfi eden 1. Ordu Komutanlığı Lojman Kısım Müdürü Albay Ahmet K., Mart 2009'da internetten tanıştı. Bir ayda nikâh kıyan çift, hemen ardından da düğün yaptı. İlk evliliğinden olan 15 yaşındaki kızını da yanına alan Albay Ahmet K.'nin eşine yönelik şiddeti, iddiaya göre balayını geçirdikleri Marmaris'te başladı. Aynur T.K.'nın balayı dönüşünde İstanbul'da da türlü bahanelerle yediği dayağın ardı arkası kesilmedi. Aynur T.K.'nın şikâyetleri üzerine Ahmet K. hakkında iki ayrı ceza davası açıldı, 6 ay evden uzaklaştırıldı. Albay Ahmet K. da boşanma davası açtı. Boşanma davasının ilk duruşmasına katılan Aynur T.K., her şeye rağmen 2.5 aylık bebeğini babasız büyütmek istemediğini söyledi. Duruşma ertelenirken, Aynur T.K., kendisini boşanma aşamasına getiren süreci şöyle anlattı: "Balayında, ikinci bir ev tutmak istediğini söyledi. 'Kızımla birlikte kalacağım. Sen de lojmanda yaşarsın' dedi. Teklifini kabul etmeyince, beni yerlerde tekmeledi, tehdit etti. İstanbul'a döndüğümüzde şiddet devam etti. Beni öldüreceğini söylüyordu. Askeri lojmanda çığlıklar atıyordum, yardıma gelen olmuyordu. Ağzımı koli bandıyla kapatıyordu."

'DAYAĞA ALIŞACAKSIN'
İlk şikâyetini 2009'da yaptığını belirten Aynur K., "Eşimin tavırlarında asıl neden önceki evliliğinden olan ve bizimle kalan kızıydı. 4 haftalık gebeydim. Bir seferinde 'Ben bu evin reisiyim. Her ay maaşını bana getireceksin. Altınları da vereceksin' dedikten sonra dövdü" dedi. 8 Şubat'ta gördüğü şiddet üzerine 5 günlük iş göremez raporu alan Aynur T.K. şöyle devam etti: "Bana 'dayağa alışacaksın' diyordu. Şikâyetçi olunca 6 ay evden uzaklaştırma cezası aldı. Buna rağmen akıllanmadı. 12 Mart'tan beri eve uğradığı yok, 2.5 aylık bir bebeğimiz var. Doğuma bile gelmedi. Öz çocuğun yüzünü dahi görmedi."

'İKTİDAR MESELESİ'
Canan Arın (Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı Kurucu Başkanı): "Her gruptan, her yaştan erkek eşine şiddet uygulayabiliyor. Bu bir iktidar olgusudur. Refah durumundan, makam mevkiden uzak bağımsız bir davranıştır. Güçlünün iktidarını sürdürmek için yaptığı davranıştır."