Mesajı Okuyun
Old 26-09-2010, 05:48   #230
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Basketbol milli takımı

Olaya şu açıdan da bakmak gerekir:

Ne yapmıştır bu takım? Yapması gerekeni yapmıştır. Elinden geldiğince iyi oynamak onların görevidir zaten. Onun için oradadırlar.

Kuşkusuz ki olağanüstü başarı gösteren insanların ödüllendirilmesi doğru olabilir. Ama bu doğru bir şükran plaketi ile de yapılabilir.

Ben yarı finale çıkılır çıkılmaz Hidayet tarafından yapılan "Bu takım maddi ve manevi her türlü desteğe layıktır" şeklindeki açıklama ile başlayıp sürekli olarak para isteyen anlayışı, daha doğrusu yaşanan bu süreci doğru bulmuyorum. Bir insanın ben görevimi yaptım, beni ödüllendirin demesi ne kadar doğrudur?

Eğer başarının karşılığı mutlaka bu şekilde ödenecekse başarısızlık halinde de Saddam'ın oğlunun yaptığı gibi falakaya çekilmeyi göze almaları gerekir. Başarısızlıkları başarılarına göre daha fazla. Bence ikisi de yanlış olur.

Evet. Bu insanların bu paraya ihtiyaçları yok. O zaman neden istiyorlar? İhtiyaçları olmayan bu parayı toplumsal ekonomiden ayırarak kendi ceplerine koyacaklarına toplumsal bir ihtiyaç için harcasınlar o zaman. Bu şekilde başarıları daha büyük, daha anlamlı olacaktır.

Saygılar.