Konu: Fıkra Keyfi
Mesajı Okuyun
Old 13-11-2008, 10:45   #211
Atahun

Birbirine yabancı 3 kadın kendi aralarında sohbet ediyorlarmış. Evliliklerinin monotonluğundan, kocalarının ilgisizliğinden vs. vs. Başlamışlar çözüm üretmeye... Biri demiş ki, "siyah deri elbise kadını çok çekici gösteriyor. Bu akşam bunu deneyelim belki faydası olur. Yalnız, ertesi gün herkes yaşadıklarını anlatacak" demiş ve ayrılmışlar. Ertesi gün olmuş, toplanmışlar.
Fransız olan kadın başlamış anlatmaya; "Akşam kocamı kapıda karşıladım. Üzerimde siyah deri elbise vardı. Beni görür görmez öyle bir istekli baktı ki... Sonra, birlikte özenle hazırladığım masaya oturduk. Mum ışığında yemek yedik. Gece boyunca benim ne kadar çekici ve güzel olduğumu söyleyip durdu. Tabi ki mutlu son. Tek kelime ile süperdi." demiş.

Sıra İtalyan kadına gelmiş. Bu sefer o başlamış anlatmaya... "Kocamı önce normal kıyafetimle karşıladım. Masa zaten hazırdı. O duş alırken ben hazırlandım. Saçım, makyajım ve tabi ki siyah deri elbisemi giydim. Beni görünce çok şaşırdı. Gece boyunca sürekli bana iltifat etti. Mükemmeldi... Açıkçası süper bir gece geçirdim." demiş.

Sıra bizimkine gelmiş. "Hadi sen anlat" demişler. Bizimkisi başlamış anlatmaya... "Ne anlatayım" demiş. "Akşama doğru kuaföre gittim, saçımı- başımı yaptım. Masayı hazırladım. Müzik de hazırdı. Sonra da siyah deri elbisemi giyip kocamı beklemeye başladım. An geldi ve kapı çaldı. Baktım kocam. Tebessümle kapıyı açtım, bana ne dese iyi... Hey! betmen, akşama ne yemek var?"

Not: Bu fıkranın benzer bir versiyonu Hürriyet gazetesinde Şükrü KIZILOT tarafından da yayımlanmıştı.