Mesajı Okuyun
Old 30-03-2007, 22:49   #47
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan av. ünzile
Ne yaşınız ne birikiminiz ne de bilgiçlik taslama hakkını kendinizde görmeniz bir mücadelenin tarafı olan insanları ve yaptıklarını,yapacaklarını böyle basit bir biçimde küçümsemek hakkını vermez size.Sakın şimdi bir cevap yazıp da anlatmak istediğiniz şeyin aslında bunun tam tersi olduğunu söylemeyin ne olur.Sizi bu yaşımda ve yazık ki bu aciz zekamla nezakete davet etmek zorunda hissediyorum kendimi.

Saygılar....

Syn. av. ünzile, değerli Üstadım, "bir mücadalenin tarafı olmak" elbet insan için gereklidir, fakat karşı taraflara da söz yetkisi vermek gayet doğal ve doğru olacaktır düşüncesindeyim. Bu anlamda Syn. Dr. Cem Hekimbaşınun görüşlerini belirtmesini bilimsellik ve insanlığın ulaştığı değerler adına yerinde görmekteyim.

Bu anlamda, FEMİNİZMİ, Musevilik ve Hristiyanlık kökenine bağlamak ve böylece feminist olanların nereye tabi olacaklarını görmek ve bilmek adına bir şeylerin söylenmesinde asla yanlışlık olamaz. Eğer tüm anlatımlarınıza göre ben şu an şurada FEMİNİSTİM desem Siz" in belirtmiş olduğunuz savlara göre nereye tabi olmuş oluyorum açıktır artık. Bu anlamda feminizm kavramı tüm dünya kadınlarını kendi içine alamaz olarak bir kesim düşüncesi olmaktan öteye geçemez. Bu anlamda BEN HALA BİLİMSELLİKTEN ve gerçeklerin karşılıklı olarak tartışılmakla ortaya çıkacağını düşünmekteyim ve bırakınız insanlar bütünüyle düşüncelerini sergilesinler, Siz sergileme hakkına sahip iseniz, diğer kişiler de antitez ileri sürmeye hak sahibidirler ve tohumun filizlenmesi için karşıtlıklara elbet ihtiyaç vardır. Ve nihayet Syn. IŞIL YILMAZ, özür dilerim kandırılmaktansa bilim ile yürümeyi tercih ederim. Bilim bile bile kandırır ki artık ona kandırma denmez, diğerleri ise olmayanla kandırmaktır, arada dağlar kadar fark vardır. Biri bir şeyler kazandırır biri ise sıfır için hayat sürmektir. Edison, ışığı bulup versin bana ben bin yıl kölesi olmaya razı gelirim, diğerinin satacağı cennete ihtiyacım yoktur,

SAYGILARIMLA