Mesajı Okuyun
Old 05-10-2006, 17:15   #65
Av.Suat Ergin

Sayın aeyeşilkaya,

Öncelikle övgüler ve öneriler için teşekkür ederim. Ben de başlarken çok umutlu değildim. Ancak sizin gibi katılımcılar sayesinde ilgi de oldu; bilgi de...

Noktalama işaretleri konusundaki duyarlılığınızı da anlıyorum. Ancak bazı üyelerin bilgisayarıyla ilgili problemi var gibi. Bazı harflerde sorun yaşadıklarını sanıyorum. Ama bu çalışma grubuna yazı yazan arkadaşlar sanki daha özenli yazmaktalar...Şunu da hatırlatmakta fayda var: 3-4 ay öncesine göre THS' deki yazışmalar oldukça düzeldi...Ufak tefek eski alışkanlıklarını devam ettiren üyeler bulunmaktadır. Sanırım onlar da bir gün bizim grubumuzun çalışmalarını okumaya hatta çalışmalara katılmaya başlayacaklardır.

Biz yola çıkarken herkesin mükemmel bir dil, imla kullanmasını öngörmüyorduk. Ama olabildiğince göze ve kulağa hoş gelmeyen bariz hataları gidermeyi düşünmüştük. Şu an geldiğimiz noktaya bakınca "buna da şükür" diyoruz.

Sizin sözünü ettiğiniz şekilde yazma ve konuşma şekli sanırım en idealidir. Keşke bunu başarabilsek...Ancak bunun için ben de kendimi yetkin hissetmiyorum açıkçası...Dile hakim üyeler bu forumlara katıldıkça, biz de yanlışlarımızı düzelteceğiz.

"Bilgisayar" kelimesi hakkındaki yorumlarınıza da katılıyorum. Buna benzer halk tarafından benimsenmiş bir çok kelime vardır. Örneğin, olasılık, olanak gibi...Bu kelimeler kimse de alerji yaratmamaktadır. Benim kişisel kanaatim dayatmayla bir şey olmayacağı yönündedir. Halk benimserse sorun yoktur.

Katılımınız ve güzel düşünceleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla