Mesajı Okuyun
Old 21-07-2009, 13:13   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan fatihbjk
Merhaba sayın meslektaşlarım
Müvekkilime ait bir gayrimenkulu kiralayan şirketin ismi Akıllıoğlu Tur. İnş. ve Tük. Mal. Tic. Ltd. Şti. arkadaşlar bu şirket gayrimenkulu terk ettikten sonra müvekkilim aleyhine gayrimenkulde yaptıkları masrafları telep ettiği bir alacak davası açtı. Ancak davayı açan şirketin adı Akıllıoğlu Turz. İnş. Ev. Isı Sistm. Day. Tük. Mal. Gıda Ota San. İç ve Dış. Tic. Ltd. Şti. yani farklı bir şirket. Bende davanın başında husumet itirazında bulundum mahkeme hakimi şirket adamın değilmi istediği gibi ismini değiştirebilir dedi ben buna kaltılmıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız özellikle yargıtay kararları ile desteklenen görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

Sayın meslektaşım,

Şirket, unvan değiştirmiş olabilir. Öncelikle unvan değişikliğinin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Hakim, "Şirket,unvanını istediği gibi değiştirir" dediğine göre belli ki, aynı şirket söz konusu.

Şirketler, unvanlarını değiştirebilirler. Unvan değişikliği, şirketi başka bir şirket haline getirmez.

Siz, şirketin unvan değişikliği yapabilme imkanına niye katılmıyorsunuz? anlayamadım.