Mesajı Okuyun
Old 19-07-2009, 10:23   #3
Av.Ceren

Varsayılan teşekkürler

Mehmet Bey
Öncelikle vermiş olduğunuz yanıt için çok teşekkürler.Ama asıl merak ettiğim konu şu idi:limited şirketlerde bazı kararların oy birliği ile alınması gerekir.Bu hususlardan biri de esas sözleşme ile müdür tayin edilen bir ortağın yetkisinin geri alınması hususu.Karşıma çıkan olayda ben limited şirkete ticaret mahkemesince temsili kayyım tayin edildim.Müdür olan ortak hissesini devir etmiş ve müdürlükten çekilmek istemiştir.Fakat o sırada şirketin diğer ortağı vefat ettiği için ,ve bir diğer ortakta hissesini devir ettiği için şirkette aslen iki kişi kalmış ve şu an davacı olan ortağın müdürlük yetkisinin geri alınması için geriye kalan 2 ortak karar almıştır.Fakat ticaret sicil oy birliği şartı gerekçesi ile müdür değişikliğini kabul etmemiş.Ölen ortağın mirasçıları mirası reddetmişlerdir.Müdür gözüken hissesini devir eden ortakta ticret mahkemesinde şirketin feshini istemektedir,şirkette şu an hissesi olmadığı halde müdür gözüktüğü için.Benim aklıma takılan şirkette şu an aslen 2 ortak kalmıştır.Bu iki ortak şirketin feshini istemezlerse oy birliği nasıl sağlanacaktır.Benim şirkete temsil kayyımı olarak atanmış olmam oy birliğinin sağlarmı toplantı yapılırsa?