Mesajı Okuyun
Old 18-02-2007, 17:07   #8
icra20

Alıntı:
01.06.2007 den 01.06.2008 e kadar tekrar haciz istenmez ise bu kez İİK 78 e göre haciz istemek hakkı düşer ve tekrar harç ödemek ve yenileme dilekçesi tebliği gerekir.
Sayın Av.Bülent Özkan, beyanlarınızın çoğunluğuna katılıyorum ancak yukarıda alıntısını yaptığım beyanlara katılmıyorum. zira biz meslektaşlarımız arasında da bu tür tartışmaları yapıyoruz. Sizin bahsettiğiniz olay ikinci bir yıllık süre geçirildikten sonra yapılacak yenilemede tekrar harç ödemek ve yenileme dilekçesinin tebliğ ettirilmesi, bütün yaptığım araştırmalarda böyle bir yargıtay kararına ve görüşle karşılaşmadım, bu sadece bir kısım meslektaşlarımızın uygulamaya dayalı ortaya atılmış bir görüştür. haciz uygulanmış ve satış istenilmeden haciz düşmüşse müteakip her yenileme talebinde süresi ne olursa olsun harç ödemeden ve yenileme dilekçesi tebliğ ettirilmeden takip kaldığı yerden devam edecektir. Bu yüzden yukarıda alıntı yaptığım görüşünüze bir yargıtay kararı veya bir belge eklerseniz, uygulamalarımıza katkıda bulunacağınız için teşekkürler.