Mesajı Okuyun
Old 29-04-2013, 13:32   #2
uye8490

Sayın konuk;

Öncelikle yargılamanın yapıldığı yer barosuna size avukat atanması için adli yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.Gelirinizin olması size avukat atanmasını engelleyici bir durum olmamalıdır diye düşünüyorum.Baroya yapmış olduğunuz başvuruya, aylık gelir ve giderlerinizi belgeleriyle (kreş gideri,kira sözleşmesi vs.)sunmanız başvurunun olumlu yanıtlanmasına yardımcı olabilir.

Bunun haricinde, eşinizin gerçek gelirini her türlü delil ile (banka dekontları,maaş elden alınıyorsa işyeri kayıtları,tanık anlatımları vs.)ispatlama hakkınız vardır.Nafaka miktarının belirlenmesinde, tarafların sosyo/ekonomik durumları ve ihtiyaçlar birincil derecede öneme sahiptir.Bu nedenle çocukların her türlü ihtiyacını ve bu ihtiyaç için gerekli olan maddi gideri mümkün olduğunca belgesiyle birlikte dava dosyasına sunmanız lehinizedir.

Gerek çocuklar gerekse eş için ,hayati önemde değişiklikler meydana getirecek olan boşanma davalarında hukuki yardım alınmasının önemini tekrar belirtir ve hak kaybına uğramamanız için ,davanın mümkün olduğunca bir avukattan hukuki yardım alınarak yürütülmesini öneririz.