Mesajı Okuyun
Old 30-04-2012, 11:24   #1
Konuk

Varsayılan ailem karşı çıkıyor eşimden boşanmak istiyorum.

ben 29 yaşında bir çocuk annesi bir bayanım. eşimle 7 yıldır evliyim. 6 yıldır cinsel sorunlarımız var. bunu giderebilmek için kaç kez psikoloğa gittim ama her defasında bu sorunun eşimle alakalı olduğunu ve onun gelmesi gerektiğini söylediler ama eşim 6 yıl boyunca kesinlikle yanaşmadı. hiçbir şekilde psikoloğa götüremedim. zamanla cinsellik bende önce görev sonra işkence haline dönüşmeye başladı. son 3 yıl boyunca eşimle istemediğim halde defalarca beraber oldum. 6 ay önce artık buna dayanamayıp ilişki esnasında kriz geçirdim istemiyorum diye eşim yine ciddiye almadı. boşanmak istediğimi söyledim. cinsel problemlerimiz ev içerisindeki diğer iletişimimizide yansımıştı ama kavga edip hır gür çıkaran bir çift olmadığımız için aileme durumumu izah etmek için cinsel sorunlarımızı anlatmak zorunda kaldım. kabul etmediler. ayrılmak için yeterli bir sebeb değil dediler. ne gördünde ne biliyorsunda şikayet ediyorsun dediler. ücretli öğretmenlik yapıyordum ayrıca özel bir kolejde çalışıyordum. işe başlayınca kendime güvenim geldi eşimi bırakıyorum diye işten çıkmamı sağladılar. işimden çıkarıldım aile baskısı yüzünden eşim kesinlikle destek olmadı. ailemin onun yanında olması egosunu tatmin etti. herşeyimi kısıtladılar. dışarıda çok fazla dolaşmam yasak. resmen eve hapsedildim ailem tarafından. öğretmenlik veya başka bir iş alanına yaptığım başvurularda görüşmeye çağırıldığım zaman gitmeme izin vermiyorlar. eşim önce izin veriyor sonra ailemden baskı gelince arkamda durmuyor. ailem bu eve geri dönersen hayatını zindana çeviririz diyorlar. boşanmak istiyorum ama gidecek yerim yok iş araştırıyorum ama engelleniyorum. bu şehirde kalmakta istemiyorum. ailem boşanıp ayrı eve çıkarsam senin belan oluruz bu eve döneceksin ama yaşayacaklarına katlanıcaksın diyorlar. eşim 3 hafta önce artık onunla yatmak istemiyorum diye beni evden kovdu. ailme gidemedim çünkü kovulmamın bile benim hatam olduğunu düşünüyorlar. yatmazsan tabiki adma çıldırır diyorlar. çaresizim. gidecek yerim yok. bu evde sabırla kpss yi bekliyorum. eşimi artık sevmiyorum oğlum için kalmak zorundaymışım gibi hissediyorum ama artık yoruldum. elimde bir mesleğim ve çalışıp kendime bir hayat kurma imkanım var ama başvurulara gitmem engelleniyor. sadece yaşadığım il sınırlarındaki yerlere müracat edebiliyorum diğerlerine görüşmeye çağırılırsam başka bir ilde bu gidecek diye izin vermiyorlar. eşim eğer tekrar iş bulup oğlumuzu alıp uzağa gitmeye kalkarsan her türlü maddi imkanımı kullanırım oğlumu almak için diyor. sana hayatı zindan ederim diyor. ne yapmam gerek bir süreliğine ailemin boşanma dönemindeki yoğun baskısından kurtulmak için kadın sığınma evine gitsem şiddet görmeden kabul edilirmiyim. gitmezsem kesin şiddet görücem ailemden çünkü daha önce boşanıcam dediğim için dayak yedim iki kez.. lütfen yardımcı olun.