Mesajı Okuyun
Old 14-02-2013, 16:09   #84
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan av.nö
Meğer ne kadar çok kişinin başına geliyormuş!Bugün Asliye Cezadaki duruşmamda aynı şey başıma geldi.Hakim gereği düşünüldü dedi,mübaşir herkesi ayağa kaldırdı.Hakim döndü ve dedi ki:''Sanığı neden ayağa kaldırıyorsun,esas kaldırman gereken ve oturan biri var,oradan katibe hanım eksik olmadı:''Sanın vekili kalkmadıııı''Ya sabır!Arkadaşlar bu ülkenin bir yerlere gelebilmesi için insanların fors merakından sıyrılmaları gerekir.Ego tatmini devam ettiği sürece bunların önünü almak zor,biraz mücadele gerektiriyor.Maalesef bu toplumda hiçbir meslek mensubu bunlar kadar ilah gözüyle görülmüyor.Mübaşirlere,katiplere duruşma esnasında bağırılır çağrılır ama sen kaleme bir git bakalım.Ben size ne yaptığımı belirteyim.Konuyu kapsamlı açıklayan dilekçemi yazarak mensubu bulunduğum Ankara Barosu'na ilettim.Birileri bir şeyler bilmiyorsa öğretilmelidir.Davayı kaybederim kokusu olmadan hepimizin bunu yapması lazım gelir ki baş edebilelim.Ben henüz 4 aylık bir avukat olarak bunu yapıyorsam üstatlarımdan haydi haydi bekliyorum.Biraz bu hale gelmesinde de kim ne derse desin eski üyelerimizin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum.Pıstırılmış sindirilmiş,bana dokunmayan bin yaşasın,boş ver devletin her kurumu kokuşmuş, düzeltemezsin,bu düzen böyle gelmiş böyle gider mantığında olanların da neden olmadığını kim inkar edebilir.Herkes için söylemiyorum ama çoğu böyle.Hala efendim hakimim başkanım.Yok böyle bir şey.