Mesajı Okuyun
Old 09-01-2011, 16:02   #102
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Her sene bir önceki seneyi aratıyor biliyorum.4. sınıfı görmeden bunu söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama sahiden inanılmaz zorlanıyorum bu sene.İlk iki senede en azından İktisat,Maliye,Türk Dili,İnkılap Tarihi gibi yan derslerimiz vardı.Ana ders sayımız 3ü geçmezdi.Ancak şu anda 7 tane dersimiz var ve hepsi ana ders niteliğinde.Hepsi hukuk dersi.Kafayı yiyecek gibi oluyorum,duvalar üstüme üstüme geliyor.Bu sene alttan aldığım idare hukuku dersi de cabası.

8 sınav oldum yarısı kötü geçti yarısı ortalama.Birine 1 ay önce başlayıp bitirmeye çalışıyorum,bu sefer diğeri kalıyor. En büyük hatam da şu oldu:Usul ve ticaretten gözüm o kadar korkmuş ki diğerlerini yok saymışım resmen. Diğerlerini sınav aralarındaki 1 günlük boşlukta bakabildim.Elimden ancak bu kadarı geldi.Üstüne üstlük haftalarca ticaret çalışmama rağmen sınavımın kötü geçmesi de ayrı bir çöküş oldu.Psikolojik olarak mahvolmuş haldeyim,bu girdabın içinden kurtulamıyorum... Ve son olarak da kamu hukuku dersleriyle başım iyiden iyiye derde girdi.Allah'ım yardım et bana.

Üstüne bir de bu ay, medeni usul, borçlar ve ticaret kanunu meclisten geçerse tam kaymak niteliğinde olur biz 3. sınıf öğrencileri için. )

Bizde de bu sene 9 ders var, şöyle bir bakayım dedim kaç tane baba ders varmış, 8 çıktı, halbuki ilk iki sene alışmışız 3-4 tane ana derse ) bu sene tam şok yaşamıştım ben de.