Mesajı Okuyun
Old 16-03-2007, 08:59   #6
dilekgulsen

Davalı taraf tanık listesinde dinlenilen tanığın soyadını yanlış yazmış ve 3 celse boyunca bu tanık hazır edilmedi son celsede soyadı başka olan bir tanık getirildi ve bu tanıkta davada kilit isim. şöyle açıklayayım; bir boşanma davası, davacı erkek( müvekkilimiz ) karısının tlfnu na karısının eniştesinden " seni seviyorum " şeklinde bir mesaj geldiğini iddia ediyor. soyadı yanlış belirtilen tanıkta enişte.ve 3 celse boyunca bir sonraki duruşmada bu tanığı hazır edeceklerini söylediler. ve her ne hikmetse bu MADDİ HATA! yı hiç farkedip söylemediler, tutanaklara da yanlış geçti hep. tabi biz adres ve soyadı farklılığından bunu anlayamadık. son duruşmada bir baktıkki getirdikleri kişi eniştesi..mesajın varlığını kabul etti fakat ben değil ablası kardeşine moral için benim telefonumdan böyle bir mesaj yollamış dedi. bizde tanığın soyadı ve adının 3 celsedir yanlış bildirilmesinin ve oyalamanın ardından bu ifadelerin dikkate alınmaması gerektiğini ve hiçbir ablanın durup dururken kardeşine " seni seviyorum " diye bir mesaj yollamayacağını, kaldı ki yollamak istese bile neden kendi telefonu değilde kocasının telefonunu tercih ettiğinin anlaşılır bir yanının olmadığını iddia ettik. bir taraftan bizim iddia ettiğimiz mesaj olayı kabul edildiği için lehimize ifadelerde var, diğer taraftan soyad ve adresin yanlış belirtilmiş olması ve 3 celsedir oyalama yapıldığı için kötüniyette var. siz olsanız bu durumda bu ifadelere karşı hiç bir şey yapmaz mıydınız, yoksa dikkate alınmaması gerektiğini mi savunurdunuz?