Mesajı Okuyun
Old 08-12-2011, 16:51   #43
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Doğru tahmin için size 10 puan...

Elbette bu mazeretleri UYAP üzerinden gönderdim.

Ancak, bu mazeretler için 5-'er TL elbette ödemedim; 10 puanı bu yüzden geri alıyorum. ))

Bu davalar, koyu harfle de belirttiğim gibi ceza davalarıdır. Doalyısıyla mazeret dileklçesi ister fiziki olarak ıslak imza ile verilsin, ister tunç devri imkanları kullanılsın isterse UYAP üzerinden gönderilsin MASRAF ALINAMAZ.

Masraf konusu genel olarak "hukuk yargılamasına" aittir.

Selam ve saygılarımla...

Üstad bütün puanları geri alın inanın gözüm yok. 5 TL işlem masrafı vermeden Uyap üzerinden (Ceza davası da olsa) nasıl mazeret dilekçesi gönderdiğinizi anlatın bana yeter.
Ben ceza dosyama mazeret göndermek istediğimde aşağıdaki uyarı çıkıyor.Uyarıda mealen posta masrafını ister gönderin ister göndermeyin,beni işlem ücretimi alırım diyor.Yeşilliğin ucunu göstermeden de diğer safhaya geçemiyorum.Benim bilmediğim bi yolu mu var, bilemedim ki şimdi.

Alıntı:
Lütfen Dikkat!!!
Mazeret Dilekçesi gönderilmesi ücrete tabidir. Bu işlem için Avukat Portal bakiyenizden 5 TL işlem ücreti düşülecektir.
Ayrıca; Mazeret Dilekçesi için mahkeme veznesine ödemeniz gereken posta masrafı bulunmaktadır. ( Ceza Dosyalarında posta masrafı ödemenize gerek yoktur. ) Ancak, mahkemenin bağlı bulunduğu vezneye ait Vakıfbank hesap numarası bulunmadığı için buradan ödeme işlemi gerçekleştirilememektedir. Tanımlamalar ilgili adliyeler tarafından UYAP üzerinden yapılmaktadır.