Mesajı Okuyun
Old 12-02-2002, 01:01   #1
ates

Varsayılan Ev sahibim beni evden cikarabilir mi?

Su anda oturdugum eve 1997 Mayis ayinda kiraci olarak girdik ve bir sozlesme imzaladik. Bu senenin Mayis ayina kadar da her yil belirli oranlarda zam yaptik ve sozlesmeyi yazili olarak yenilemeden kiraciliga devam ettik. Gectigimiz Mayis ayinda da kiraya %27 oraninda zam yapildi. Gecen gun ev sahibim kiraya %15 oraninda daha zam yapacagini Agustos ayindan itibaren bu zamli oran uzerinden odemeleri yapmamizi istedi.
1) Daha 2 ay once zam yaptigimiz halde yeniden zam yapabilir mi?

2) Ayrica %15 oraninda zam yapsak bile yil basinda evden cikmamizi Almanya'dan gelecek ogullarinin evde oturacagini soyledi. Kendisinin bizim apartimanda 2 tane daha kirada dairesi var. Su anda oturdugu daire de kendisine ait. Ayrica tam karsimizda yeni bir bina yapiliyor (bitmek uzere) ve o bina da da en azindan 3 tane dairesi olacak sanirim. (Daha benim bilmedigim daireleri de olabilir tabii) Simdi benim bu alcakgonullu(!) evsahibem beni yilbasinda oglu oturacak diye evden cikartabilir mi?

3) Diger bir problemim de apartman aidatlarinda bazen malsahibinin odemesi gereken harcamalar oluyor. Fakat evsahibim bunlari 3 yildir hic odemiyor. Ben bir kere odedim ve kiradan dustum fakat bir daha kendisinin odemesi gereken aidatlari odemememi istedi. Bu konuda benim sorumlulugum nedir? Apartman yonetimi tarafindan onaylanmis demirbas harcamalardan benim herhangi bir sorumlulugum var mi?

24-07-2000 12:43:09