Mesajı Okuyun
Old 05-03-2008, 18:01   #15
üye14540

Sayın Kavilli, ben bu siteye yaklaşık bir yıl önce üye oldum, bu süre içerisinde sizin mahkemelerle ilgili bu tür sorunlarınızı sanırım bir kaç kez okudum, siz idealist bir avukat olduğunuzu tahmin ediyorum, sanırım sizin bu meslektaşınız da sizin gibi idealist,bu nedenle de belki fevri davranıyorsunuz ve meslektaşınız da öyle davranıyor,,hiçbir yargıcın meslektaşı olan avukatlarla bu tür polemiklere girmek istediğini sanmam, yargıçların en son istedikleri böyle polemiklerdir, ben 15 yıllık yargıcım, şimdiye kadar böyle olaylar başıma gelmedi, hiç bir avukat da el kol hareketleriyle üzerime yürümedi, meslektaşım bazı avukatların yaptıkları en büyük hata, aldıkları davaları müvekkillerinin davası değil de kendi davaları gibi içselleştirmeleridir,nasıl mağdur veya sanık ya da davacı veya davalı olay hakkında objektif düşünemez ve bu davalarda itidalli olamazsa, böyle içselleştiren avukat da ne yazık ki bu davalarda kendini bu taraflarla özdeşleştirdiğinden itidalli davranamamak riskiyle karşı karşıya bulunmaktadır, sanırıım arkadaşınızın da başına bu geldi, eğer yargıç istediğiniz şekilde olayları, anlatımları tutanağa geçmemişse bunu önce sözlü talep edip, reddedildiğinde de dilekçe ile bunu isteyebilirdi arkadaşınız, dilekçede bunun içeriğini de yazabilirdi ve dilekçe dosya içerisine girebilirdi,bu tür polemiklere girmek doğru değildir,hem yargıç hem de avukat için hoş değildir,sakın yanlış anlaşılmasın, ben olayı bilmediğim için somut olayla ilgili bir değerlendirme yapmıyorum, sadece naçizane mesleki deneyimlerimden elde ettiğim izlenimle,genel bir değerlendirme yapmak gereksinimi hissettim, bunu da paylaşmak istedim.Bu arada bu sorunu neden buraya kadar taşıdınız buna da anlam veremedim. Saygılarımla