Mesajı Okuyun
Old 30-08-2007, 23:36   #92
bozoli

Korkmamak elde değil ki göreceksiniz bakın. 1-3 2-4 sistemi , yazılı sınav ve PDÖ yü geçmeden üst sınıfa geçememek. Daha ne olsun. Diplomayla birlikte bir gözlük bir de baston verirler herhalde. Çünkü mezun olmak zor artık. Bence okulu bitirmek bizim zamanımızda kolaydı. Ben hiç bütünlemeye kalmadım (çok çalıştım, zorlandım hatta şanslıydım). Ancak hocalar da durumun farkına vardı ve müdahale ettiler. Çünkü PDÖ hocasının notu objektiflikten uzaktı ve hak edilmeyen notlar veriliyordu. PDÖ hocasının kim olduğu çok önemliydi. Sınavlar ikinci planda kalıyordu. Bu durum adaletsizliklere yol açıyordu. Bence şimdi daha güzel bir sistem var ve inşallah herkes artık bilgili bir şekilde mezun olur okuldan. Ben burada Kıbrıs ı 7 senede bitiren birinin çevresi sayesinde hiç bilgi sahibi olmadan bir iş müfettişi ve stajyeri sayesinde(bu stajyer kim acaba? ) çok para kazandığını da gördüm. O yüzden bilgisiz hukukçuları sevmiyorum, kabullenemiyorum. Etrafınızdakilere değil kendinize güvenerek iş yapacaksanız, kaç senede mezun olduğunuzla değil bilgili şekilde mezun olmanızla ilgilenin bence. Geç mezuniyetin getireceği maddi ve manevi külfet tabi ki önemli ama bilgi hepsinden daha kıymetli. Sizlere diyeceğim şey şu ben sınavlardan önce hep dua ederdim ve kendime inanılmaz güvenirdim. Bir de bol bol pratik ve test çözün sınavlarda soruların aynısı çıkıyor bazen. Kendinize güvenin. Ben DEU HUKUK fakültesindeki tüm arkadaşlarıma güveniyorum. Sabredin yeter. Çalışmayla tüm engelleri aşarsınız emin olun. Kendinize de zaman ayırın bol bol gezin. Sonra çok ararsınız İzmir'i. Özledim okulu, arkadaşlık ortamını. Ben de nefret ettim okuldan hem de çok. Ama ''insan en çok zincirlerini özlermiş''. Öyle değil mi?