Mesajı Okuyun
Old 07-01-2007, 13:58   #2
Av.Yasin TOPRAK

Varsayılan merhabalar

Sanırım sorularınızın yanıtını Ankara Barosunun 7.12.2006 tarihli duyurusunda bulabilirsiniz...Sıkıntılarınızı paylaşmakla beraber, meslektaşlarım staj dönemini atlattıktan sonra bu konulara ne yazık ki duyarsız hale gelmektedir.

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu'nun 19.02.2006 tarih 3614-9 sayılı kararı ile, avukatlık stajını bir avukatın, avukatlık bürosunun ya da avukatlık ortaklığının "işlerinde" SSK bünyesinde sigortalı olarak tamamlayanların durumunun Avukatlık Kanununun 12/c maddesinde belirtilen "Bir avukat yazıhanesinde ücret karşılığında avukatlık" niteliğinde olduğu ve avukatlıkla birleşebilen işler arasında sayılması gerektiğine karar vermiştir.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI
Yönetim Kurulu Kararı
KARAR NO:3614-9 KARAR TARİHİ: 19.02.2006

Hukuk Fakültesinden mezun olan 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu hükümleri uyarınca stajını yapıp tamamlayan _____________'nın _______ Barosu Levhasına yazılmasına ilişkin 02.02.2006 günlü Yönetim Kurulu Kararını vermiş olmakla, Avukatlık stajını Av.__________ ve _______&_______ Hukuk Bürosu işyerinde SSK bünyesinde sigortalı olarak tamamlayan _____________________'ın bu durumunun Avukatlık Yasasının 12/c maddesinde belirtilen "Bir avukat yazıhanesinde ücret karşılığında avukatlık" niteliğinde olduğu ve "Avukatlıkla birleşebilen işler" arasında sayılması gerektiği ayrıca Avukatlık Yasasının 16. maddesinin de sürekli staj yapmaya engel bir işte çalışmama koşulunu içermesi nedeni ile adı geçenin __________ Barosu levhasına yazılma isteğinin kabulüne 19.02.2006 günü katılanların oybirliğiyle karar verildi.

Başkan
Av.Özdemir Özok
Başkan Yardımcısı
Av. Ünsal TOKER
Başkan Yardımcısı
Av. Ali ŞEN
Genel Sekreter
Av. İ. Güneş GÜRSELER
Sayman
Av. Soner KOCABEY
Üye
Av. Muhsin ERGAZİ