Mesajı Okuyun
Old 21-11-2012, 17:24   #4
ersintoker

Varsayılan Bir Dünya Kadın

Güzel kadındı ya…

Güzel kadındı,,, farklıydı bizim bildiklerimizden,,, giyimi kuşamı da serbestti hani,,, altında kot pantolon, üstünde kolları çıplak fanila gibi bir şey,,, hep gülüyordu,,, bir gözleri vardı, iri zeytin karası,,, gözlerimizin içine içine bakıyordu,,, biz de ona tabii,,, arada bir sigara içiyordu, dumanını bir tüttürüyordu ki dudaklarının ucundan,,, bizim de içtikçe içesimiz geliyordu uçuca ekleyerek,,, her birimizle ayrı ayrı ilgileniyordu, halimizi hatırımızı soruyordu,,, her bir şeyden haberdardı,,, zırcahil olduk çıktık yanında,,, kadınlarımıza nasıl davrandığımızı sordu,,, şaşırdık tabii, nasıl olabilirdi ki, “kadın gibi işte” diye cevapladık,,, nasıl diye üsteledi,,, diyecek bir şey bulamadık,,, “peki” dedi, “benimle konuştuğunuz gibi konuşur musunuz onlarla da,,,” “haşa” dedik hep bir ağızdan,,, hiç olur mu,,, siz başkasınız,,, “nasıl başkayım” dedi,,, anlatamadık,,, anlatamazdık,,, kadınlarımız bize aitti sadece,,, başka gözlere, kulaklara kapalı,,, ama o herkese aitti sanki,,, her birimiz ayrı ayrı iç geçirip durduk… Bir tek Zübeyr’den ses çıkmadı,,, bir kez olsun başını kaldırıp bakmadı kadına,,, yüzünü düşürüp öylece oturakaldı…

Sonra, kadınlarla konuştu hep,,, akşam eve vardığımızda sorduk bizimkilere,,, bir şey demeyip, geçiştiriverdiler,,, neyse, üzerinde fazla durmadık biz de…

Günün birinde, geldiği gibi gidiverdi,,, ardında kocaman bir sessizlik bırakarak…
Aradan bir ay geçti geçmedi bizim Zübeyr kayboluverdi ortalıktan,,, bundan sonrası belki tevatür belki gerçek,,, kulağımıza gelen duyumlara göre,,, bu Zübeyr, kaşla göz arasında karısını boşamış,,, valizini aldığı gibi, büyük şehre varıp bu kadının kapısını çalmış,,, “karımı boşadım, ben sana geldim” deyivermiş ayaküstü,,, kadın da, “ne yaptın sen” diye kahkahayı basıvermiş,,, o anda valizini kaptığı gibi kaçmış ordan Zübeyr,,, uzunca bir zaman sesi soluğu duyulmamış,,, çok sonraları, birileri Almanya’da rastlamış ona,,, “pişman değilim” demiş,,, cahillik işte, ne yaparsın,,, laf aramızda,,, güzel kadındı ama…