Konu: Kürtaj
Mesajı Okuyun
Old 11-03-2010, 19:08   #38
nostaljielif

Tecavüz sonrası doğacak bebeğin suçu nedir ki yaşam hakkı annesi olacak kişi tarafından elinden alınabile?

Annem tecavüze uğrasaydı, babamda adi bir tecavüzcü olsaydı ben yinede yaşam hakkımın annemin elinde olmasını istemezdim. Yaşam hakkı temel bir haktır . Anne baba olsa bile kimseye verilemez.AVSEHER HANIMDAN ALINTI.AVSEHER HANIMIN BU CÜMLELERİ ÜZERİNE KENDİ FİKRİMİ BELİRTİYORUM. TECAVÜZ,hiçbir yaş sınırı olmayan,cinsiyet ayrımı olmayan,hamile kadınlar dahil,anne sütüne muhtaç bebeklerin bile maruz kaldığı korkunç bir olay.Bu haberleri sık sık ülkemizde yazılı ve görsel basın da izlerken insanlık olarak insan olarak kanımızın donduğu bu olaylar da duyarsız yaklaşma lüksümüzün olmadığı bir gerçek. Misal olarak sık sık karşılaştığımız haberlerden birini ele alırsak,13 yaşındaki bir kız çocuğunun uğradığı tecavüz sonrası hamile kalması.Bu kız çocuğuna ne diyeceğiz dert etme bu da geçer bebeği doğur ana kız gül gibi geçinirsiniz birlikte büyürsünüz.SENİN NE YAŞADIĞIN ÖNEM TEŞKİL ETMİYOR SEN BU TECAVÜZÜ UNUT ÇOCUĞU DOĞUR SAKIN HA KÜRTAJ YAPTIRMAYI AKLINDAN BİLE GEÇİRME KARNINDA Kİ BEBEĞE YAZIK SANA YAZIK DEĞİL Mİ DİYECEĞİZ.Diyelimki böyle dedik o çocuk doğdıktan sonra her ikisini bekleyen yaşam hakkında ne diyeceğiz.ZAMAN HERŞEYİN İLACIDIR MI DİYECEĞİZ.Ataerkil ailelerin,geleneklerin ağır bastığı toplumumuzun yaşam standartlarını düşünürsek bu anne ve kız çocuğu gül gibi yaşarlarmı yoksa o çocukcağız[ anneyi bir kenara bırakıyorum ]sokaktamı,okuldamı dışlanmayacak hem sözlerle,hem tavırlarla.böyle bir durumda hem tecavüze uğrayan hem de hamile kalan bir kızcağızın kürtaj yaptırıp o çocuğu doğurmaması gayet doğaldır ve hakkıdır.