Mesajı Okuyun
Old 10-03-2017, 15:34   #1
Av.MC

Varsayılan Ruhsat aldıktan 8 ay sonra motivasyonumu düşüren iş arama süreci

Merhaba Sayın Meslektaşlarım
Şu anda benim için çok zorlu geçen bir süreç hakkında size danışacağım ve yorumlarınızı bekliyorum.
Ben 8 ay önce ruhsatımı aldım.Okul yıllarımdan itibaren (yaz dönemleri) ve aynı şekilde avukatlık stajım boyunca da hukuk bürolarında aktif olarak çalıştım. Ve ruhsatımı aldıktan sonra da yüksel lisans yapmak istediğim için belli bir süre sınavlara hazırlandım. sonuç istediğim gibi olmadı hazırlanmaya devam edeceğim ama bu süreçte de uygulamadan daha fazla geri kalmak istemiyorum. Avukat olarak çalışabileceğim bir büro arıyorum ama malesef meslektaşlarımız ilan verirken kıdem şartı aramamış olmalarına rağmen gayet olumlu başlayan görüşmeler sırasında ruhsat aldıktan sonra 8 ay çalışmamış olmama olumsuz yaklaşıyorlar ve görüşmenin seyri değişiyor farkındayım. Aslında ofisimi hemen açmayı düşünmüyordum ama artık olumsuz geçirdiğim bu süreç beni buna yönlendiriyor.Sizce de bu 8 ay ara vermem hata mı oldu ve iş bulabilme ihtimalimi mi düşürdü? eğer öyleyse daha fazla zaman kaybetmeden kolay olmayacak biliyorum ama ofisimi açarak bir başlangıç mı yapmalıyım?