Mesajı Okuyun
Old 22-04-2013, 09:49   #84
Av. CBA

Varsayılan Yanlış yorum

Ali Tezel' in bugün ki yazısı bence yanlış yorumdan başka bir şey değil. Zira yazısında sadece sonuç kısmını paylaştığı Bölge İdare Mahkemesi kararı benim yukarıda paylaştığım karar ile aynı. Burada önemli olan kararın tamamına bakmak. Bölge İdare Mahkemesi sadece usul hükümleri çerçevesinde güncel ödeme talebi konusunda ayrıca bir karar vermeye gerek olmadığını belirtmiş. Kararın tamamına bakıldığında benim kendi dosyamdan anladığım güncel ödeme talebinin kabul edilmediğidir. Şu an tarafıma yeni tebliğ edilen Ankara 8. İdare Mahkemesinin bir kararı var ve bu karar da da davamızın kabulüne karar verildiği yazıyor sonuç kısmında. Ancak güncel ödeme talebinin reddine diye bir ibare sonuç olarak yok. Ama kararı okuduğunuzda güncel ödemenin yasal olarak mümkün olmadığı açıkça belirtiliyor. Bu karara karşı Bölge İdare Mahkemesine itiraz edeceğiz ancak çok açık şekilde görünmektedir ki itirazımız reddedilecek. Çünkü denecek ki zaten yerel mahkeme davanızın kabulüyle işlemin iptaline karar vermiştir biz bunun dışında başka bir hususu değerlendiremeyiz. İşte Bölge İdare Mahkemesinin usul hükümleri çerçevesinde güncel talep hakkında ayrıca hüküm kurarak red kararı vermeyin demekten kastı budur. Zira yerel Mahkemeler zaten kararlarında uzun uzun bunun mümkün olmadığını anlatmaktadır.
Benim kendi kararımdan da Ali Tezel in sadece son cümlesini paylaştığı kararından da anladığım budur. Keşke ben yanılıyor olsam...