Mesajı Okuyun
Old 06-01-2009, 17:36   #8
Hemocrania

benzer konuyla ben de karşılaşmış bulunmaktayım..

Belediye 2007 yılına ait kira+su+ÇTV ile bunlara ilişkin faizleri içeren amme alacakları için ödeme emri göndermiş..

ilk olarak belediyenin kira alacağının amme alacağı olup olmadığı konusu...ki ben bu konuda Sn. Konyalı'ya katılıyorum.

ikinci olarak Sn Salim in söylediği gibi 55. maddede süre belirtilmesi yazmadığı gibi ,gönderilen ödeme emrinde resmi mühür kaşe,imzalayan yetkili kişilerin isimleri gibi unsurların varlığı gerekliliğine de değinilmemiş.
Benim karşılaştıgım olayda da böyle mühürsüz,kaşesiz, ödeme emrini kimin düzenlediğine dair herhangi bir belirti olmayan ancak imzalı (isim yok)garip bir ödeme emri mevcut.

anılan 37. madde ile uzaktan yakından alakalı herhangi bir tebliğ de yok .

yine olayın esasına girildiğinde müvekkil 2007 yılında sözkonusu taşınmazda kalmamış ki bunu birçok delille ispat edebilecek durumda.Yani böyle bir borcu olmadığını iddia ediyor.

bu noktada kira alacağının amme alacağı olmayacağından hareketle adli yargıda tespit davası mı açmalıyım..
yoksa süresi geçmiş olmasına rağmen ödeme emrindeki eksik unsurların varlığından ve bu halde zamanaşımından bahsedilemeyeceğinden hareketle idari yargıda mı dava açmalıyım?