Mesajı Okuyun
Old 12-12-2008, 12:32   #108
Metehan

Varsayılan Adliyecinin Evlenme Teklifi

21/11/2008 tarihinde ben de hayatımın aşkına evlenme teklif ettim. İkimiz de Savcılık Hazırlık Kaleminde çalışıyoruz. 3-4 gün boyunca sürekli olarak onu kızdırdım. Kasım 21 de bir yere gitmek için ona söz verdim. O gün gelince de benim bir işim olduğunu ona söyledim. Haliyle tartışma yaşandı. Ben bütün hazırlıkları tamamladım. Başka bir katip arkadaş aşkımı arayarak otopsi çıktığını, kendisinin işi olduğu, yerine gidip gidemeyeceğini sordu. O da kabul etti. Sonra Adliyenin şoförü arayarak otopsi olduğunu, olay yerine gidileceğini söyledi ve onu almaya gitti. Aşkım elinde susamlı çubuk kraker ile birlikte olay yerine gittiğini düşünürken tüm hazırlıkların tamamlandığı restorana geldi. Ben kapıda bekliyordum. Beni görünce çok şaşırdı.Şok olmuş vaziyetteydi. Elinden tuttum ve restorana girdik. Masamızda gül yaprakları, yanan mumlar ve aşk şarkıları hazırdı. 3-4 gündür kendisini bilerek kızdırdığımdan bahsettim. Açıklamalar yaptım. O sırada garson elinde buket şeklinde tek bir gül ile geldi. Bana takdim etti. Ben çiçeği aşkıma verdim. Zarfın içinden kalp şeklinde bir kağıt ve üzerinde şu sözler yazıyordu. ''Yerinde kölen, yerinde efendin oLmak istiyorum..Hem efendim hem kölem olur musun? Kızdıgımda kapLan,sen kızdıgında süt dökmüs kedin oLmak istiyorum.. Hem kedim hem kaplanım oLur musun?Hüzünlüyken müsfik baban, heyecanlıyken atesli asıgın oLmak istiyorum.. Hem asigim hem annem olur musun? '' sonrasında yine konuşmalara devam ettik. 15 dk. sonra garson 2. bir buketle geldi. yine tek bir gül ve 2. not. ''Kücücük ogLun, gencecik kardesin oLmak istiyorum.. Hem kardesim hem kızım oLur musun? Üstünde gökyüzü, altında toprak oLmak istiyorum.. Hem topragım hem gögüm oLur musun? Gözünde nur, icinde huzur oLmak istiyorum İc huzurum göz nurum olur musun? '' Aşkım şaşkınlık,mutluluk ve heyecanla ne yapacağını bilmiyordu. Yarım saat kadar muhabbet ettikten sonra restoranda ışıklar söndü. Garson elinde kocaman kalpli bir kutu içinde kalp şeklinde 21 tane beyaz gülden oluşan ortasında tek bir kırmızı gül bulunan kutuyu bana uzattı. Ben alıp aşkıma verdim. Notu açmaya çalışırken. Notun bana ait olduğunu ve vermesini rica ettim. Notu açtım ve ''Sahibin, herseyin, KOCAN oLmak istiyorum.. Sahibim, herseyim, KARIM oLur musun? '' Aşkım büyük bir heyecanla evet evet dedi Yerimizden kalktık. Elimde bulunan tek bir gülü kulağının arkasına taktım. Alnından öptüm ve yüzüğü çıkararak parmağına taktım. Sarıldık ve yerimize oturduk. Garson çiçekleri getirdiğinde her seferinde kamera önceden gelerek bütün bu yaşananları kaydediyordu. En çok hoşumuza giden olaysa restoranda bulunan bir müşteri yanımıza gelerek. Bana hitaben -Afedersiniz siz biraz önce birşeyler yaptınız. Çiçekler geldi, ışıklar söndü. Tam olarak anlayamadım. Hanımefendi eşiniz ya da geleceğiniz bilemiyorum ama siz onu alnından öptünüz, İşte ülkü budur, tebrik ederim dedi ve gitti.

Metehan Doğru...