Mesajı Okuyun
Old 02-07-2010, 15:37   #19
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan Nergiz
Bu konuda benim de bir sorum var..Belli bir miktarda alacak davası açtım , daha sonra bilirkişi bu miktardan fazla bir rakam tespit etti ben de doğal olarak davayı ıslah ettim ve davanın müdabihini artırdım.Davam kabul edildi , ancak yargıtay kararı bozdu , bozma üzerine yeniden bilirkişi raporu tanzim edildi bu sefer de ıslah ettiğim miktarın altında kaldı..Şimdi davanın müdabihini eksiltmem için bir yol var mı ( ıslah bir kez yapılabilir değil mi?) davanın bilirkişi raporu dışında kalan kısmını atiye bırakmam mümkün mü ve bu durumda atiye bıraktığım kısım için vekalet ücretine hüküm edilir mi..?

Sayın meslektaşım,
Davanın müddeabihini arttırdığınız kısım üzerinden size vekalet ücretinin hükmedilmesi ne kadar olağan, hukuki ve kabul edilmesi gereken ise reddedilecek kısım üzerinden karşı taraf meslektaşınıza vekalet ücreti takdiri de o kadar olağan, hukuki ve kabul edilebilirdir (diye düşünüyorum ).

Sayın Ergin in de belirttiği üzere ıslahla müddeabihi azaltamazsınız; çünkü bu sonucu feragat ile de sağlayabilirsiniz; lakin azaltabilmiş olunsaydı da yukarıda belirttiğim üzere ıslahta arttırılan kısım için sizin lehinize doğan ücretin tersi azaltılma halinde de karşı taraf için doğardı

Yazmadan geçemedim...

Saygılarımla...