Mesajı Okuyun
Old 17-03-2017, 13:38   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelikle vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Nafaka artırımı talebinde bulunmak üzere dava açmayı düşünüyorum ve bu talebimin gerekçesi olarak belirlenen nafakanın okul çağındaki çocuğumun giderleri için yetersiz olduğunu, ihtiyaçlarımı karşılamadığını belirteceğim. Sormak istediğim dava açarken benim çalışmadığıma dair belgenin Emekli Sandığı, SGK ve Bağkur gibi kurumlardan alınması, ayrıca eski eşimin maaş bilgisinin bağlı olduğu kurum olan SGK'dan alınması gerekiyor mu?
Bir de nafaka bağlandığı tarih üzerinden 2 yıl geçti. Bir yıl Yargıtay kararını bekledim. Acaba geç mi kaldım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Geç kalmamışsınız.Hatta erken bile denilebilir. Anlatımınıza göre nafakaya ilişkin kararın kesinleşmesinden itibaren henüz 1 yıl dolmuş. Sizin çalıştığınıza dair bir iddia olmazsa, çalışmadığınızı kanıtlamak zorunda değilsiniz. Eski eşinizin maaşı SGK kayıtlarında düşük gösterilebilir. Eğer öyle ise, siz kanıtlamalısınız. Bütün bunların en başından hazır olması gerekmez. Dava açarken delil listesinde gösterdiğinizde, mahkeme gerekli olanları ilgili yerden ister.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.