Mesajı Okuyun
Old 30-12-2011, 12:16   #20
Av. Ali YILMAZKARA

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Evlilik birliği devam ederken velayet görevi birlikte icra edilir.Ancak ortak hayata son verilmişse,ayrı yaşamaya başlanmışsa
taraflardan birinin başvurusu üzerine mahkeme velayeti taraflardan birine verebilir.

Saygısızlık olarak algılamamanız temennisi ile Gerçekten şu başlıkta ısrar ile şu alıntı yaptığım cümleyi yazıp duruyorsunuz. Bu konuda kendimi çıkmazın içinde hissettim. Cehaletimi mağzur görmenizi ve bu konuda beni aydınlatmanızı dayanağınızı ve gerekçenizi belirtmenizi rica ediyorum. Araştırmalarım neticesinde ne kendi düşüncemi ne sizin düşüncenizi çürütebilecek bir sonuç elde edebildim. İkna olabilirsem inanın size gerçekten teşekkür edeceğim. Bilmediğimi öğretene saygı duymayı erdem bilirim. Ama siz aynı şeyi söyleyip söyleyip kenara çekiliyorsunuz

Değerli Meslektaşlarımdan da soruma cevap bekliyorum halen tatmin olamadım. Sorum şu;

Evinden ayrılmış kişi boşanmak istemiyor nafaka vs de istemiyor sadece çocuğunu istiyor. (kişisel ilişki veya tedbir mahiyetinde ki hususlar ayrık kalmak kaydıyla)
-Evlilik birliği devam ederken VELAYET davası açabilir mi?
-Hakim de davayı kabul ederek; Velayetin Davacıya Verilmesine şeklinde hüküm kurabilir mi?