Mesajı Okuyun
Old 19-04-2013, 01:39   #1
Bellek

Varsayılan Önümüzdeki Günlerde Anlaşmalı Boşanma Davamız Var, Bu Arada Eşim Yakınlarımı Rahatsız Ediyor

İyi çalışmalar diliyorum, emeğinize sağlık. Bu yakınlarda eşimle anlaşmalı boşanma davamız var. Davanın açılma nedeni, eşimin benim kendisini aldatmış olduğumu ileri sürmesi. Ara ara telefonla arayarak taciz ediyor, elimde fotoğraflar, yazışmalarınız var, bu işin uzamasını ister misin biçiminde konuşmalar yapıyor. Eşimle doğru dürüst duygusal paylaşımımız olmadığı ve ben son 6 ayı başka bir ilde görev nedeniyle geçirdiğim için başka bir insana ilgi duydum, bunu eşime de söyledim. İlk önce kendisinin uzaklığından kaynaklandığını söylediyse de daha sonra ben evi terkedip de ailemin yanına gelince benim kullanmakta olduğum bilgisayarı kurcalayarak fotoğraflarımıza ve yazışmalarımıza ulaştığını söyledi. (O fotoğraflar da aslında herkese açık yerlerde çekilmiş sıradan fotoğraflardı. Olası yazışmalarımızda da cinsel içerikli birşey yoktu, olamazdı da.) Aslında eşimin söylediği herşeye bir açıklama yapabilirim ancak bir an önce boşanmak istedğim için susuyorum. Yalnız kendisi bu arada sosyal paylaşım siteleri üzerinden takma isimle benim arkadaşlarıma ulaşmaya çalışıyor. İlgi duyduğum kişiye yazıp da göndermediğim bir taslağı da gizlice mail adresime girerek almış, sanırım bunu ve buna benzer dökümanları arkadaşlarıma yaymayı düşünüyor. Bir yandan tek celsede bu iş bitsin isterken, diğer yandan da onun bu hareketlerini engellemek için suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Böyle bir harekette bulunursam anlaşmalı boşanma davasını etkileyip çekişmeli davaya dönüştürür mü? İlginize teşekkür ederim.