Mesajı Okuyun
Old 05-04-2013, 17:19   #1
yeditepelişehir

Varsayılan ön incelemeden sonra tanık bildirme-ölenin gerçek kazancına dair tanık delili

Merhaba değerli meslektaşlarım. İhmalim sonucu destekten yoksun kalma tazminatı konulu davada tanıkların ismini bildir(e)medim. Ölenin gerçek kazancına ilişkin olarak dinletmek istiyordum ki tanık ifadesi yeterli olur muydu emin değilim. Hakim son duruşmada tahkikat aşamasında yeni delil bildirilemeyeceğinden ve müteveffanın gelirine ilişkin sgk kayıtları ve işyeri kayıtları dikkate alınacağından tanık dinletilmesi talebinin reddine şeklinde yazdırdı ara kararda. Kayıtlara kalırsa maaşı çok düşük. 2011 aralık ayı için gün sayısı 19 gün ve prime esas kazanç kısmnında 530 tl yazıyor. Şu aşamada ne yapabilirim? tanık dinletmenin bir yolu yok mu ya da dinlense bile fayda edecek miydi hakim kayıtlara bakacağını ifade ettikten sonra. Gerçek kazanç araştırılmalı şeklinde yargıtay kararları hatırlıyorum. Şu aşamada müteveffa iş makineleri operatörü olduğu için belediyeye müzekkere yazılmasını isteyebilir miyim ortalama ne kadar ücret aldıklarına dair? ( müteveffa özelde çalışıyor,belediye sadece aklıma gelen bir kurum) Yoksa isteyemez ve süreye mi takılırım??