Mesajı Okuyun
Old 23-10-2004, 22:00   #72
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan İstanbulda Aile İçi Şiddete Son

Aile İçi Şiddete Son’ başladı

Hürriyet Gazetesi, Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve İstanbul Valiliği’nin işbirliği ile başlatılan, ‘Bugün ailen için iyi bir şey yap’ sloganıyla yola çıkan ‘Aile İçi Şiddete Son’ kampanyasında eğitim otobüsünün ilk durağı İstanbul Gaziosmanpaşa’nın Küçükköy Meydanı oldu. ‘Eşler Arası İlişkiler Destek Programı’ adı altında İstanbul’un dört ilçesinde üç ay süreyle bireylere aile içi şiddetin tüm boyutlarıyla anlatılacağı kampanyada, ilk gün 26’sı kadın 14’ü erkek olmak üzere toplam 40 kişiye ikişer saatlik eğitim verildi ve rozetleri takıldı. Eğitime katılan kadınlar, daha çok ‘şiddeti önleme’ ve ‘şiddetten kurtulma’ konuları üzerinde yoğunlaşırken, erkekler ‘eğitimsizlikten’ yakındı. Gezici otobüs 19-21 Ekim tarihleri arasında Küçükköy Meydanı Merkez Camii karşısı, 23-26 Ekim tarihleri arasında Gazi Mahallesi Gazi Toplum Merkezi Bahçesi, 27-30 Ekim tarihleri arasında 50’inci Yıl Mahallesi Belediye Hizmet Binasi yanı, 1-3 Kasım tarihleri arasında Karayolları Mahallesi Muhtarlığı bahçesi, 4-6 Kasım tarihleri arasında da Arnavutköy Suatlar İlköğretim Okulu bahçesinde eğitim verecek. Toplam 11 uzmanın görev aldığı eğitimler Cuma ve Pazar hariç her gün 10:00-12:00 saatlerinde kadınlara, 14:00-16:00 saatlerinde erkeklere yönelik olarak düzenleniyor. (Kaynak: Hürriyet, 20 Ekim 2004)