Mesajı Okuyun
Old 18-01-2018, 20:31   #2
AV.SİBEL

Alıntı:
Yazan Av.Balboa
Merhabalar, müvekkilim eşiyle 8 yıldır fiili olarak ayrı yaşıyor ve hiçbir suretle görüşmüyor.Bu sebeple boşanma davası açmak istedi.Hazırladığım dilekçede müvekkilimin talepleri doğrultusunda nafaka,tazminat ve velayet talebimiz yok.Fiili ayrılığın hukuki olarak boşanmaya çevirilmesini talep ettim.Talepler bununla kısıtlı olduğu için dilekçede herhangi bir delil gösterme ihtiyacı duymadım.Deliller kısmına her türlü delil demeye lüzum görmedim.Dilekçemin kabulü hususunda bir problem olur mu bunu öğrenmek istiyorum.Cevaplarınız için teşekkürler.
Ön inceleme aşamasında delillerinizi bildirebilirsiniz. Ayrica tarafların uzun zamandır ayrı yasamasi boşanmaya karar vermek için tek başına ölçüt değildir. Mahkeme tarafların evlilik birliğinin bir daha bir araya gelmeyecek şekilde sona erdiği hususunda bir kanaate varmasi gerekir.Yani sizin evlilik birliğinin temelden sarsıldığını ispat etmeniz gerekir.Madem hiçbir talebi yok karşı tarafa ulaşabiliyorsanız anlaşmalı olarak boşanmaların sağlayın.