Mesajı Okuyun
Old 26-06-2006, 13:29   #5
Av.Suat Ergin

Varsayılan ne demeliydi?

Selamlar,

Öncelikle Sayın Ömer Kavili'ye geçmiş olsun diyorum.

Alıntı:
Ankara 6. Ağır Ceza M. dava dosyasının 275 Klasör (yaklaşık 140.000 sayfa) Yargıtay'a gönderilmeyerek savunma makamının görev yapmasının engellendiğini söyleyen sanık savunmanı Avukat Ömer KAVİLİ hakkında dava açılmıştır

Şöyle bir düşündüm. Müvekkilleri hakkında oluşturulan 275 Klasör'ün Yargıtay'a gönderilmemesi karşısında Sayın Kavili ne demeliydi diye...Bulabildiğim cümleleri aşağıya aktarıyorum:

1- "Sayın Heyet, Müvekkil lehine ve aleyhine deliller bulunan 140.000 Sayfayı Yargıtay'a göndermemişsiniz. Ama sizin canınız sağolsun, zaten Yargıtay genelde dosyaları okumamaktadır, isabet olmuş..."

2- "Sayın Heyet, Müvekkil lehine ve aleyhine deliller bulunan 140.000 Sayfayı Yargıtay'a göndermemişsiniz. Ancak iyi yapmışsınız.Zaten Yargıtay'da binlerce incelenmek üzere olan dosya bulunmaktadır.Bu klasörleri nereye koyacaklardı?"

3-"Sayın Heyet, Müvekkil lehine ve aleyhine deliller bulunan 140.000 Sayfayı Yargıtay'a göndermemişsiniz.Gerek de yok, çünkü siz öyle doğru kararlar veriyorsunuz ki, nasılsa karar bozulmayacaktı."

4-"Sayın Heyet, Müvekkil lehine ve aleyhine deliller bulunan 140.000 Sayfayı Yargıtay'a göndermemişsiniz.Zaten bütçesi dar olan Adalet Bakanlığı'nın bunca klasörü taşıyacak personeli yok, pul parası yok vs.iyi olmuş..."

5-"Sayın Heyet, Müvekkil lehine ve aleyhine deliller bulunan 140.000 Sayfayı Yargıtay'a göndermemişsiniz. Diyorum ama, demek ki sözkonusu klasörlerde müvekkiller lehine bir şey yokmuş, sizden daha iyi bilecek değilim ya..."

6-"Sayın Heyet, Müvekkil lehine ve aleyhine deliller bulunan 140.000 Sayfayı Yargıtay'a göndermemişsiniz. Bu davranış savunma hakkının kutsallığına verdiğiniz önemi göstermektedir.Çünkü en kötü ihtimalle, AİHM yolunu açtınız.Dolayısıyla müvekkiller lehine davrandınız. Sizlere teşekkür ederim."

Benim aklıma gelen cümleler bunlar. Sayın Kavili'nin cümlesi başka ne şekilde (hakkında dava açılmaması için)söylenebilir bilmiyorum. Katılımcı arkadaşlardan düşüncesini yazanlar olabilir belki...

Saygılarımla