Mesajı Okuyun
Old 04-03-2015, 15:40   #1
aak

Varsayılan Adaletin Etkisiz Elemani

SAYGIDEĞER MESLEKTAŞLARIM
Davalı vekili olduğum asliye hukuktaki bir itirazın iptali davasında karar aleyhimize çıktı.Buraya kadar her şey rutin.

Ancak miktar itibariyle kesin olduğu için temyiz edemediğim bu kararda ben etkisiz elemanım.Sayın Hakim benim zamanaşımı itirazımla ilgili hiçbir karar vermedi(hem yazılı hem sözlü itiraz),Tüketici mahkemesinin görevli olduğuna dair itirazımla ilgili hiçbir karar vermedi(hem yazılı hem sözlü itiraz),bilirkişinin bizim taleplerimiz yönünden dosyayı hiç incelemediği rapora karşı itiraz ve ek rapor talebimizle ilgili hiçbir karar vermedi(hem yazılı hem sözlü itiraz)....(karara çıkarmasıyla vermiş olduğu zımni reddi saymazsak)
ve the end.....
Ben, duruşmalarda genelde görevsizlik itirazını ret yada zamanaşımı itirazını ret gibi şeyler beklememeyi öğreneli çok oldu ama gerekçeli kararda da tek satır yok.Gerekçeyi geçtim itiraz vardı ret ettim gibi bir ibare bile yok.
Ben dosyada vekil olmasamda işler böyle yürüyecekti zaten.
Ben de kendimi AVUKATım diye kandırıyorum işte.Adaletin üç saç ayağından biri...
Boşuna lise sonda alan değiştirip illede avukat olacağım dedim...
Boşuna tercihlerimde sadece iki hukuk fakültesi vardı....
Boşuna zorunlu sebeplerle fakülteyi bıraktıktan sonra tüm şartları zorlayarak geri dönüp bitirdim...
Boşuna Oğlumu, fakülteyi bitirmek için gittiğimde zor konuşan haliyle annem okulda diye ağlattım...
Boşuna sadece ama sadece avukat olmak istedim...
BEN SADECE ADALETİN ETKİSİZ ELEMANIYIM.
Çok üzgün ve ne yazık ki çok pişmanım.....