Mesajı Okuyun
Old 11-03-2010, 18:20   #26
lawyer_721

Alıntı:
Yazan PINAR YILMAZ
İlamsız bir icra takibinde borçlu tüzel kişinin adı X spor klübü derneği yazılması gerekirken X spor klübü olarak yazılmıştır. Takipte borca itiraz var ancak isim konusunda herhangi bir itirazları yok ve tebligatı da almışlar. itirazın iptali davasında bu konuyla ilgili bir itiraz ileri sürebilme hakları var mıdır? İsmin bu şekilde eksik yazılmasını maddi hata sayıp dosyaya açacağımız bir taleple ismi tamamlayabilir miyiz? Bir yüksek mahkeme kararı bulamadım da Saygılar...
öncelikle takip ettiğim yolu belirteyim: yukarıda bahsettiğim dosyada borçlu ismi yanlış olarak yazıldığından düzeltilmesini ve yeniden tebliğat gönderilmesini talep ettim ve icra dairesi kabul etti. şu an o dosyadan kurtulduğuma seviniyorum.
bence itirazın iptali davasında bunu öne süremezler. burada anladığım kadarıyla işin püf noktası "borçlunun tebliğatı alıp almadığı veya dosyada işlem yapıp yapmadığıdır." ilk etapta borçlu ben değilim diye itiraz ederse ne ala; aksi taktirde zor duruma düştüğünde veya süreler geçtikten sonra "ismimin şu kısmı eksik kalmış" diye itiraz etmesinin bir anlamı olmasa gerek.