Mesajı Okuyun
Old 19-11-2007, 13:47   #1
SINIRSIZ

Varsayılan Mahkeme Zabıtları Meslek Sırrı kapsamına girer mi ?

Merhabalar,
Bir müvekkilim aynı mekanda farklı kıyafetlerle yaptığı onlarca hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından dolayı ayrı ayrı 10 kadar ceza aldı. Ben sanığın cmk müdafi idim bir kaç dosyasında. Şimdi bu sanık hüküm giydi .. Ve cezaevinde..en büyüğü 12 yaşında 6 tane çocuğu var. Ve kocası bana söylediğine göre iyi bir şirkette ortalama bir maaşla çalışırken karısının bu olayları sebebiyle işten çıkarılmış. Oysa sanık kadın, kocasının çalışmadığını ve çocuklarının ihtiyaçları sebebiyle hırsızlık yaptığını itiraf etmişti. tabi ben hangisi doğru bilemiyorum. fakat artık insanlara karşı güvenimi yitirmiş olduğumdan heralde, bu adamın kadının hırsızlıklarından haberdar olmadığına inanmıyorum. hatta bu suçları işlmesi için kadını azmettirdiğini düşünüyorum.. Ya da en azından destek verdiğini. velhasıl adama hiç güvenmiyorum. fakat bir yandan da adamın doğru söylüyor olma ihtimalini düşündüğümde çok zor durumda olabileceğini tahmin ediyorum. Karısı hapiste. 6 çocuğu var ve bunlara bakacak kimse yok. ve adam işsiz. Bir televizyon kanalı bu olayı duymuş. Adama size yardım edebiliriz fakat bize mahkeme tutankalrını müştekilerin telefonlarını ve adreslerini vermelisinzi demiş. Size yardımcı olmak istiyoruz ama önceliğimiz haber yapmak demiş. Adam da bana geldi. durumu anlattı. mahkeme tutankalrını ve müştekilerin bilgilerini istedi. Bir de eşinin duruşmalardaki ifadelerini. Veremem dedim. isterseniz belki mahkemeden verirler ama ben veremem dedim. Beni anlayışsızlıkla,halden anlamamakla ve kötü bir insan olmakla suçladı. Bir gün bunun cezasını da mutlaka göreceğimi ama yinede teşekkür ettiğini de belirterek gitti.
adamın tamamen suçsuz ve isteğinin de 6 küçük çocuk için olduğunu düşünürsek yardım alması için yardımcı olmam gerekir miydi sizce ? Meslek sırrı denilen şey aslında mahkeme zabıtlarını saklamak değildir,Vermeliydin dermisiniz ? ya da nasıl yorumlarsınız ?