Mesajı Okuyun
Old 20-02-2008, 17:21   #15
Av.Hero

Alıntı:
Yazan av.araf
Merkez bankasının sitesinden bilgi edinme linkine tıklayın orada size yardımcı olacak bilgiler var 3. maddeyi buraya yapıştırıyor ve banka adresini de ekliyorum ben bir çok resmi kurumun internet sitelerinden bilgi edinme kapsamında aklıma takılan konularda bilgileri alıyorum ama hiç belge istemedim denemekte fayda var diye düşünüyorum zira çok hızlı çalışıyorlar .
http://www.tcmb.gov.tr/
MADDE 3. — Bu Kanunda geçen;
a) Kurum ve kuruluş: Bu Kanunun 2 nci maddesinde geçen ve kapsama dahil olan bilgi edinme başvurusu yapılacak bütün makam ve mercileri,
b) Başvuru sahibi: Bu Kanun kapsamında bilgi edinme hakkını kullanarak kurum ve kuruluşlara başvuran gerçek ve tüzel kişileri,
c) Bilgi: Kurum ve kuruluşların sahip oldukları kayıtlarda yer alan bu Kanun kapsamındaki her türlü veriyi,
d) Belge: Kurum ve kuruluşların sahip oldukları bu Kanun kapsamındaki yazılı, basılı veya çoğaltılmış dosya, evrak, kitap, dergi, broşür, etüt, mektup, program, talimat, kroki, plân, film, fotoğraf, teyp ve video kaseti, harita, elektronik ortamda kaydedilen her türlü bilgi, haber ve veri taşıyıcılarını,
e) Bilgi veya belgeye erişim: İstenen bilgi veya belgenin niteliğine göre, kurum ve kuruluşlarca, başvuru sahibine söz konusu bilgi veya belgenin bir kopyasının verilmesini, kopya verilmesinin mümkün olmadığı hâllerde, başvuru sahibinin bilgi veya belgenin aslını inceleyerek not almasına veya içeriğini görmesine veya işitmesine izin verilmesini,
f) Kurul: Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulunu,
İfade eder.

linke girdim bilgi edinme ve bize ulaşın bölümü var.hangisinden ulaşabilirim