Mesajı Okuyun
Old 02-02-2015, 16:04   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ECA2013
Bu söylemim kendi adıma ve arkadaşlarımın tepkileri adına... tüm gün dosyalar peşinde koşuşturmak, ofiste oturduğumuz dakikalar dilekçeler yazıp araştırmalar yapmak... ve karşılığında emeğine, çabana değmeyen komik rakamlar almak... insan memurlara bile özeniyor. hem bedenen hem beynen yoruluyoruz, meslektaşlarım lütfen stajyerlerinize iyi davranın...

Bu arada kendinizi mesleksel anlamda geliştirebiliyor musunuz? Örneğin basit dilekçe bile olsa, tek başınıza baştan sona yazabiliyor musunuz? İşveren avukatınız,dilekçe yazarken dikkat etmeniz gereken hususları öğretiyor mu? İmla hatalarınız var ise bunları düzeltiyor mu? Bir dosyanın baştan sona takibini size veriyor mu? Kalemlerle nasıl diyalog kurmanız gerektiğini, büro yönetimini, ara kararların nasıl yerine getirileceğini öğretiyor mu?

Sizin bu mesajınızı okumadan önce iki stajyerime birer dilekçe verdim. Birisi "temyize cevap" dilekçesi, diğeri "cevaba cevap dilekçesi". Temyize cevap dilekçesi yazılırken nelere dikkat edilmesini ve cevaba cevap yazarken nelere dikkat edilmesini gerektiğini anlattım. Yararlanacağı kaynakları gösterdim. Tam 45 dakika sürdü(Az önce B.Çekmece'den duruşmadan geldim. Arabamla sel sularının içinde kaldım vs.vs).Ama yılmadım, stajyerlerime işkence yapmak istedim. Stajyerimin birisi yarın kısa bir izne çıkacağını bildirmişti, onu hatırlattı. Ben de dilekçeye yoğunlaşırsa, 2.5 saatte bitirebileceğini söyledim.Yani tüm zamanını dilekçeye vermesini söyledim. Onlar sayesinde komik rakamlar kazanma umudum da yok. Ama olsun, maksat stajyere eziyet olsun.