Mesajı Okuyun
Old 22-05-2012, 15:14   #1
brawo

Varsayılan Tapu İptal ve Tescil

müvekkilim 2000 yılında icradaki borçlarının ödenmesi sebebiyle bir kişiden (bu kişiye "A" diyelim) 50 milyar lira para alıyor. Para karşılığında müvekkilin sahip olduğu taşınmazlar "A"'ya devrediliyor ve aralarında bu konuda protokol yapıyorlar. "A" aynı zamanda müvekkilin borçlu olduğu icra dosyalarını temlik alıyor. Protokolde paranın 1 sene sonra ödeneceği aksi takdirde teminat olarak devredilen taşınmazların satılacağı belirtiliyor. Ancak şu ana kadar satılan bir taşınmaz yok. Bunun yanında icra takipleri devam ederken temlik alınan dosyalara 2003 yılına kadar toplamda 56 milyar lira para yatıyor ve bu paralar "A" tarafından çekiliyor. Yani "A" 2000 yılında 50 milyar vererek temlik aldığı dosyalardan 2003 yılına kadar toplam 56 milyar lira tahsilat yapıyor. Şimdi müvekkilim vermiş olduğu taşınmazları geri almak istiyor. Ben menfi tespit ve sebepsiz zenginleşme sebebiyle tapu iptal tescil davası arasında kaldım. Zamanaşımı da sorun tabi. İzlenecek yol sebebiyle siz meslektaşlarımın yardımlarını rica ediyorum. Saygılarımla...