Mesajı Okuyun
Old 16-02-2012, 20:26   #4
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
genç yaşta cahillik ettim . şimdi zar zor aileme geldim ve bugun boşanmak istiyorum ben daha gelmıcem oraya dedim eşime telefonda. oda bana olmaz seni öldürürüm dedi. benim ondan hiçbir korkum yok şimdilik tek düşündüren orda bazı kişisel eşyalarım var onları nasıl alabılırım kıyafetlerım çeyizlerim var. fakat yakarız onları diyor. bu nasıl olacak ?? ve eşim hemen dava açamazsın yasalara aykırı diyor bunu bana açıklayabılırmısınız çok zor durumdayım. bir belaya bulaştım ve kurtulmak istiyorum. yaşım çok genç ve hayatımı düzene koymak istiyorum yardımcı olun bana .

Sayın Katılımcı;

Kişisel eşyaların tespitine, teslimine dava yoluyla hükmedilir. İcra yoluyla da hüküm uygulanır. Ancak bu hususta hızlı hareket etmek ve hak kaybına uğramamak için bu işlemleri avukat vasıtasıyla takip etmeniz menfaatinizedir. En başından sağlam olarak hukuki süreci yürütürseniz, eşyalarınızı yaksa da bedelini almanız mümkün olur.

Eşinizin tehditleri karşısında şikayet hakkınız ve 4320 Sayılı Kanun'dan kaynaklanan sair tedbir haklarınız vardır.

Dava açmanızın yasalara aykırı olduğu yönündeki eşinize ait beyan gerçek dışıdır. Bir avukattan doğrudan danışmanlık ve vekillik hizmeti almanız menfaatinizedir. Ekonomik durumunuz avukatın hizmet bedelini karşılamaya yeterli değilse, bunu sizden istenecek bilgi ve belgelerle ispatlayarak, başvuracağınız il barosundan tarafınıza avukat atanmasını isteyebilirsiniz.