Mesajı Okuyun
Old 12-10-2011, 21:38   #1
Konuk

Varsayılan yuva yıkan kaynana

Merhabalar,
Eşimin annesi bizi ayırmak için elinden geleni ardına koymuyor. Her fırsatı değerlendiriyor. Eşimin babası öldü bunu bile kullanıyor, ben artık yalnız kalamam yanınızda oturacağım diye eşime baskı yaptı. geçimli biri olsa sorun değil yalnız kalmasın tabi ama amacı beni boşatmak. 8 ay birlikte yaşadık yapmadığını bırakmadı çalıştığım halde her hizmetini gördüm bu arada kendisi 58 yaşında ve kesinlikle bakıma muhtaç değil. ailem evime her gelişte arkalarından sorun çıkardı, eşim ailemin evine gelince aynı şekilde, hep arkamdan beni eşime çekiştirdi hatta bir gece kör şeytan bu dediğini duydum. eşim de kocası öldü anlayışlı ol diyor. kocası öleli 1,5 yıl oldu ve bence kocası ölen insan mazlum olur zalim değil. yine böyle bir akşam beni eşime şikayet ederken dayanamadım ben seni bakmak zorunda değilim dedim kaga çıktı ve evi terk etti. birkaç ay kızında kaldı şimdi kendi evinde ama ben yalnız kalamam sana sütümü helal etmem beni bırakırsan diye eşime baskı yapıyor, eşim 3 aydır annesinin evinde onu bekliyor.
Bu noktada 2 sorum olacak;
1- Evi terkten 4 ay sonra eve dön çağrısı yapılabiliyor diye biliyorum. Ancak sanırım eşim bunu bildiği için işten çıkınca bazı günler eve geliyor bir saat kadar durup annesine öyle gidiyor geceleri hep orada kalıyor. Bu durum da yine de çağrı yapılabilir mi? yoksa 4 ay eve hiç gelmemesi mi gerekir?
2- Bir yanım sana sahip çıkmayan annesinin hakaretlerine göz yuman ve 3 aydır eve gelmeyen kocadan hayır gelmez ayrıl diyor ama annesi evliliğimize dahil olmadığında hiç sorunu olmayan bir ilişkimiz var (garip ama doğru eşimden ayrılma anlamında değil ama annesinin evliliğimize müdahale ve aile birliğimizin bozulması yönündeki tavır ve müdahaleleri için başvurabileceğim hukuki bir yol yok mu?
Yardımcı olursanız sevinirim..