Mesajı Okuyun
Old 17-03-2007, 22:49   #37
Kavaz

Erkeğin kilosu tartıda,kadının kilosu aynada belli olur demişler.İlerleyen yaşlarda kilolu olmanın temel sebebinin,çok küçük yaşlarda ailenin çocuğu beslediği besinlerin içerikleri sonucu olduğunu düşünüyorum.Çocukluk döneminde yanlış beslenme sonucu(abur cubur-yağlı yemekler-kızartmalar-hamur işi vs.daha çok yöresel yemeklere aşırı bağlılık)yağ hücreleri genişlediğinden,ilerleyen yaşlarda ne kadar dikkat edilse bile bir yere kadar gelinebiliniyor.Ancak tabiki imkansız diye bir durum yok.Sıkı diyetler,düzenli bir spor ve ekonomik durumla orantılı olarak az veya cok ama düzenli bilimsel teknikli masajlar yaptırmak,bu yağ hücrelerini küçültüyor.Ben 2.5-3 yıl önce 90 kiloydum ve simdi 52 kiloyum.Nasıl yaptım?önce karar verdim!!!Sonra zayıflamayı çok ama çok istedim.Çok istemek yetmiyor,iradeli ve kararlı olmak gerekiyor.Ardından 2 yıldan fazla süren,bir kaçamak dahi yapmadığım sıkı bir diyet ile keyifli bir spor)(Sporun keyiflisi mi olur derseniz ki ben böyle düşünüyordum.Tavsiyem tenis ve pilates(topla yapılan).Bir de spora keyifi sizin bakıs acınız sağlıyor.Mesela ben gunde 1 saat aralıksız koşu bandında koşuyordum ve Türkiye haritasından gittiğim km.kadar olan kısmı işaretliyordum.Düşünsenize gerçekten yürüyerek yola cıksaydım her geçen gün başka bir şehire ulaşıyordum.Gittiğim şehirlerin bazılarına internetten bakıyordum vs.Diğer bir tavsiyem ise;Aroma terapi!!!Kesinlikle ruhunuz ve bedeniniz arasındaki uyumun sağlanması çok faydalı oluyor.Çünkü beden yapınıza uygun bitkisel yağları kullandığınızda,kokusu bile kişiyi inanılmaz etkiliyor.Tabiki bunlar için mutlaka bir doktora danışmak gerektiğini biliyoruz.Ancak şunu söyleyebilirim,Can Yücel demiş ki;"her şey sende gizli..."her şey bizde.İstedikten sonra kesinlikle olur.Şüpheye yer vermek,kararlılık konusunda yapılacak en büyük hata.