Mesajı Okuyun
Old 09-02-2011, 23:36   #5
hasanpuluc

merhaba! ben hasan puluç. öncelikle belirteyim. yüzde 85 görme engelli raporum var. yeni yönetmelik hazırlanıncaya kadar yüzde yüzdü. bu nedenle yazı tiplerinden ve renklerden beni sorumlu tutmayınız. bence su, yaşamak için olmazsa olmaz unsurlardandır. bu nedenle elektrikle değil, hava ile mukayese edilmeli. nitekim FRANSA'da benzer bir davada kiracı beraat etmiştir. bence belediye kasten veya ihmalen adam öldürme suçundan sorumlu tutulmalı. sanırım t.c.k garantörlük hükmüne aykırı davranmış olur. saygılarımla...
Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Ben savcıdan yanayım:

Su kamu hizmetine tahsis edilmiştir. Benzer bir suç olan elektrik hırsızlığı da aynı maddede yer almaktadır.

Bir örnek vermek gerekirse:
- Belediyenin kendi inşaatında kullanmak için ayırdığı suyu sokaktaki tankerden çalmak basit hırsızlıktır ve TCK 141.maddesine girmesi gerekir ama
- Belediyenin halkın yararlanması için dağıtım borularına verdiği suyu çalmak TCK 142/1-a bendine girmelidir.

Bu iki hırsızlık arasında nitelik farkı gözle görülebilir: Şebekeden su çalmak bir anlık zayıflık değil, uzun soluklu bir kötülüktür.

Su hırsızına ''kaza ve kader kurbanı'' denemez. Sorulan olaydaki şüphelinin kira ödeyecek parası varsa su parası da vardır.

Uygulama nasıldır bilmiyorum. Yukarıda yazdıklarım kişisel düşüncemdir: Yargıtayı bağlamaz.

Saygılarımla