Mesajı Okuyun
Old 31-08-2008, 17:27   #28
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Durdu GÜNEŞ
iyilik gördüğün insanın iyi karakterli olmasına dikkat edilmesi gerektiğini ve iyi karakterli olsa bile altında kalacağın bir iyiliğin kabul edilmemesi gerektiğini öğrendim.

İyilik yaparken çok dikkatli düşünülmesi gerektiğini, anlık iyilik yaparken, iyilik yaptığınıza bunun zamanla kötü etki yapabildiğini öğrendim.

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İyilik yaparken çok dikkatli düşünülmesi gerektiğini, anlık iyilik yaparken, iyilik yaptığınıza bunun zamanla kötü etki yapabildiğini öğrendim.

İyi karakteri olanların iyiliğe değil anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu, anlamaya ve dinlemeye gayret edildiğinde en büyük iyiliğin bu olabileceğini öğrendim.

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İyi karakteri olanların iyiliğe değil anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu, anlamaya ve dinlemeye gayret edildiğinde en büyük iyiliğin bu olabileceğini öğrendim.

Size yapılan kötülüğün , bir anda düşmanınız tarafından bile yapılsa anında iyiliğe dönüşebilecek kadar kabiliyetli insanlar olduğunu öğrendim...

Hayatın akıl, irade, vicdan, ve yaşama sebebi olarak dört ana grubun mükemmel işleyişine göre şekillenen tesadüfler zinciri olduğunu öğrendim..

Çok geveze olduğumu, yazarken anlaşılabiliyor muyum diye sormadan içimi açmanın çoğu zaman zararlı olduğunu öğrendim..

Öğrenilen hiç bir şeyin zararlı olmadığını öğrendim..

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Öğrenilen hiç bir şeyin zararlı olmadığını öğrendim..

Çokbilmişliğin hiç zararı olmadığını öğrendim..

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Çokbilmişliğin hiç zararı olmadığını öğrendim..

Önemli olanın doğru bilmek olduğunu, çokbilmişlik iyidir , yanllış bilmek kötüdür, sözününn anlamını öğrendim..

Kendinle çeliş, tartış, ama dostlarınla asla ilkesini öğrendim...

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Kendinle çeliş, tartış, ama dostlarınla asla ilkesini öğrendim...

Bazen öğrendiklerimi unuttuğumu, unutmak istediklerimi ise asla unutamadığımı öğrendim..

Aslında burda iyi şeyler yazdığımızın farkına varıp gerçekleri de yazmanın gerekliliğini öğrendim....

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Aslında burda iyi şeyler yazdığımızın farkına varıp gerçekleri de yazmanın gerekliliğini öğrendim....

Bunun için yeterince cesur olduğumu öğrendim.....

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bunun için yeterince cesur olduğumu öğrendim.....

Yürümeyi, konuşmayı, okumayı, yazmayı , para kazanmayı, sevmeyi, aşık olmayı , insanların arasına girdikten sonra
-Yalanı,
-Entrikayı
-Öfkeyi
-Çıkar ilişkisini
-İdare etmeyi
-Sabretmeyi
- Acımayı
-İltifatı,takdiri, tehdidi,
-Beklemeyi, sabretmeyi, -sıkıntı ve rahatı
-Varlığı, yokluğu
-Sevmeyi, sevilmeyi
-Ayrılığı,