Mesajı Okuyun
Old 13-07-2019, 23:49   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka artirim hesaplamasi nasil yapilir ?

Nafaka artirimi ile ilgili , teknik bir bilgi oldugu icin bir turlu cozemedigim ve icinden cikamadigim bir soru yoneltmek istiyorum Sayin hukukcularimiza . 2015 yilinda oglum dort yasinda iken 700.00 tl hukmedilerek nafaka baglandi. Ancak mahkeme eski esimin bodrosunu dahi istememisti. Oglumun babasi mali durumu gayet yerinde ve aylik 15.000 tl maas ile calisan biri. Bu arada oglum okula basladi ve giderleri yukseldi. Bugun 1100 tl nafaka yatiriyor. Ancak ben bu miktarin hakkaniyetli olmadigini dusunuyorum. Nafaka artirimi davasi acacagim ama hesaplamanin nasil olacagini bilmedigimden talep edecegim miktar konusunda tereddutte kaldigim icin acamiyorum . Internette ufe oranina gore yaziyor. Ama bu hesaplamaninda nasil yapilacagini bilmiyorum . Nafaka artirimi hesaplamasi ile ilgili Ornek bir hesaplama gosterirseniz bu konuda magdur pek cok kadina faydali olacagindan eminim . Bir de ilk davada eski esimin bordrosu ve net maasi bilinmeden tahmini karar verildiginden hareketle nafakanin yeniden belirlenmesini isteyebilir miyim ?