Mesajı Okuyun
Old 15-10-2009, 21:09   #264
üye25928

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Hayır,ne yazıkki ben çeşitli sebeplerden dolayı Öss döneminde bu çabayı gösteremedim.Hatta dürüst olmak gerekirse özel bir üniversiteye gitmeyi de asla düşünmediğim için,bir sene daha sınava hazırlanmak ve kazanmaktan ziyade derece yaparak bir devlet üniversitesine gitmeyi düşündüm.Ama hem ailemin ısrarı hem de hukukçu aile dostlarımızın tavsiyesi sonucu kendimi Kadir Has Üniversitesi'nde buldum.Şu anda da bu bölümü en az ilk 10'a giren arkadaşlarım kadar ciddiye alıyor ve Öss'de alınan puan dışında onlardan eksiğim değil fazlam olduğunu düşünüyorum.Ayrıca hak etmek konusunda kesinlikle sizinle aynı görüşte değilim.Çünkü kimin neyi hak ettiği inanın 3 saatlik bir sınavla belli olmuyor.340'ın üstünde puan almış olan,şu anda çeşitli üniversitelerde hukuk öğrenimi gören ama bomboş olan ve 2 cümleyi bir araya getiremeyen o kadar çok insan tanıyorumki.Bu nedenle hak etmenin asla ÖSSyle bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.
Saygılarımla

Herkes öss sistemini kötülüyor pekiyi çözüm önerileriniz nedir? Ek olarak össde ilk 10 giren öğrencilerden eksikleriniz olduğunu değil fazlalıklarınızın olduğunu düşünüyormuşsunuz bu konuyu biraz açabilir misiniz?

Ben de 340 puan üzeri alıp 2 kelimeyi bir araya getiremeyen kişileri tanıyorum lakin bu kişilerin sayısı genelde össdeki başarılarıyla doğru orantılıdır. Puan yükselince bu kişilerin sayısı azalır puanlar düşünce bu kişilerin sayısı artar.