Mesajı Okuyun
Old 09-09-2008, 23:02   #3
Admin

Herhangi hukuki bir işlem yapmayı denediniz mi? Mesela D kira ödemiyorsa, A adına 30 günlük icra takibi yapmayı denediniz mi? İcra Müdürlüğünün takip talebinde C'nin imzasını arayacağını sanmıyorum ama ola ki bu konuda sorun yaşarsanız, A adına noterden temerrüt ihtarı gönderin. (Notere kontrat ibrazı zorunlu olmadığından, noter böyle bir denetimi zaten yapmayacaktır) İcra takibi yaparsanız ve bu yönde bir itiraz olursa, 30 gün sonra tetkik merciinden tahliye talep edersiniz. (Veya noter yoluyla gittiyseniz SH'de tahliye davası açarsınız). D'nin hukuki görüşü haklı bulunursa, en fazla vekalet ücreti ödersiniz ama Mahkeme temerrüte yoğunlaşır, bu savunmayı dikkate almazsa, D tahliye olur. Dolayısıyla mecur değerliyse bu D'nin oynamaması gereken bir kumar. D'nin iddiası haklı bulunsa ve davayı kazansa dahi, bu defa da bu kararı dayanak yaparak ecrimisil istemek mümkün olur, A ve B açısından gene büyük bir sorun olmasa gerek.

Enteresan ve güzel bir hukuki mesele ancak bence doğru taraftasınız, ben bu olayda D'nin avukatı olmak istemezdim.