Mesajı Okuyun
Old 06-11-2007, 09:59   #45
Kartalkanat

Varsayılan Bilinçaltına dikkat. Ama bilinçli şekilde !

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ

Kadınların seçimlerini "sağlıklı sperm arayışı"na indirgemek bana pek uygun gelmedi, gelmiyor.

Cinsleri biribirine çeken birçok özellik saymak mümkün. Aşk,güzellik, akıl, para, cazibe, enetellektüel birikim, anneme benziyor, babama benziyor, anneme hiç benzemiyor, babama hiç benzemiyor, vs.vs... Bunların arasında "oo spermi iyiymiş" ya da "ne yumurtalık ama" dendiğini duymadım. Bunun bilinçaltı bir seçim olduğunu düşünmek için de elimde fazla veri yok doğrusu. Ancak, bazı seçimleri bilinçaltına havale edip, onları üzerinde tartışılamaz hale getirmek de biraz mistifikasyona girme tehlikesi taşıyor, diye düşünüyorum.

Saygılar.

Sn. Yılmaz

Aşk nedir ?
Akıl nedir ?
Cazibe nedir ?
Entellektüel birikim nedir ?
Anneme benziyor/benzemiyor nedir?
Babama benziyor /benzemiyor nedir?
v.s , v.s nedir ?

Yukarıdaki soruları ve eklenecek diğer sorulararı tek tek sorduğumuzda çok değişik ve farklı cevaplar alacağımız kuşkusuzdur. Müracaat yakınlarınız/yakınınızda olanlar.

Olayın mistik değil , bilinç ile bilgi deposu olan (bilinçaltının) birlikte hareket etmesi sonucu oluştuğunu ve En iyi sperm ve en iyi yumurta'ya ulaşma stratejisinden kaynaklandığı görülecektir. İnsanlar birbirleriyle ilişkiye girdiğinde elbette " oo spermi iyiymiş" ya da "ne yumurtalık ama" demesi beklenemez. Fakat bir görüşte aşık olur, Karşısındaki son derece akıllıdır, süper cazibesi vardır . Annesini çok beğendiği için annesine benzer, veya kendisine kötü davranan babasına benzememesi tercih sebebidir ! Bunları bize kim söyler , bilgi depomuz olan bilinçaltımız. Konu görüleceği üzere mistik değil bilimseldir.

Bir mankenin / sanatçının peşinden koşan yüzlerce ve hayalini kuran yüzbinlerce erkek /bayan acaba yukarıda belirttiğiniz hangi özelliğin peşinden koşmaktadır.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/a...608551.asp?m=1

Bu arada hiç değinmediğiniz fiziksel özellikleri herhalde " v.s, v.s " olarak değerlendirmek gerekir.

Soru:Kırkını geçmiş deyiminden ne anlıyorsunuz ? Cevap; Artık yumurtası çürümeye başlamış .

Saygılar.