Mesajı Okuyun
Old 11-01-2005, 16:55   #1
tecir

Varsayılan Kayseri İdare Mahkemesi

Degerli hukukcu arkadaslar.Kayseri bolge mahkemesinde x sahis yillardan belli var olan (30 yil) bir yaya yolunu kapatmak icin A sahsa dava aciyor, davayi acan x kayip ediyor, x sahis bu sefer davayi ilce mahkemesinde aciyor ve x davayi kazaniyor,fakat karari veren hakimin kayseri idare mahkemesinde davanin gorulup x in davayi kayip ettiginden haberi yok. Cunku a yani ben yurt disinda bulunmam dolaysi ile benim avukat ise davalarin coguna girmiyor,( cunku dosyalari inceledigimde gordum )mazeret gosteriyor,tabiki bu bir nevide benim yanlis bir avukat secmemden kaynaklaniyor, ikinci bir hususta sayin avukat beyin benden ucretini pesin olarak isteyip benimde avukata guvenip ucreti pesin odememdende kaynaklandigini dusunuyorum. Yurt disinda olmam sebebi ile bu konuyu siz degerli hukukcu arkadaslarin goruslerini almak icin yaziyorum,Kayseri bolge mahkemesinin uzerine mahali mahkeme( ilcedeki mahkemenin) ikinci bir karar verme yetkisi varmidir?Bu konuda beni bilgilendirirseniz cok sevinirim. Simdiden tessekkur ederim. Saygi sevgi ve hurmetlerimi sunarim.